SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MNI skupuje własne akcje. Cena do 4 zł

Zarząd spółki holdingowej MNI zdecydował o rozpoczęciu 23 września skupu akcji własnych, podała spółka w komunikacie.  Cena akcji w buy-backu będzie nie wyższa niż 4 zł.

MNI skupuje własne akcje. Cena do 4 zł

"Zgodnie z treścią uchwały zarządu, skup akcji własnych rozpocznie się z dniem 23 września 2011 r. i odbywać się będzie w trybie i na zasadach określonych w programie przyjętym w uchwale i uszczegółowionym przez zarząd spółki" - głosi komunikat.

Spółka zaznacza, że program buy-backu został uchwalony w celu umożliwienia nabywania akcji własnych w celu ich umorzenia, finansowania transakcji przejmowania innych podmiotów z rynku i tym samym konsolidacji rynku, oferowania w przyszłości kadrze menadżerskiej.

"Realizacja programu zakończy się nie później niż do 07 września 2016 r. lub do czasu wyczerpania się środków finansowych przeznaczonych na realizację programu, tj. kwoty 79.157.024,00 zł. Środki te pochodzić będą z utworzonego na ten cel Funduszu Rezerwowego" - podano także w komunikacie.

Nabywanie akcji własnych będzie realizowane za pośrednictwem spółki zależnej MNI Telecom. Cena nabycia akcji będzie każdorazowo ustalana przez zarząd, ale nie będzie wyższa niż 4,00 zł za szt., poinformowała również spółka.  

Na początku września nadzwyczajne walne zgromadzenie MNI zgodziło się na przeprowadzenie skupu akcji własnych. Spółka będzie mogła skupić z rynku do 20% akcji własnych, przeznaczając na ten cel 79,2 mln zł przez okres maksymalnie pięciu lat.

Na skup akcji własnych spółka może przeznaczyć do 34,89 mln zł z kapitału zapasowego pochodzącego z zysków z lat poprzednich oraz do 40% środków przeznaczonych w danym roku obrotowym do podziału pomiędzy akcjonariuszy.  Spółka podkreślała, że dzięki takiej strukturze finansowania operacja buy-backu będzie mogła rozpocząć się niezwłocznie, a nie dopiero po zatwierdzeniu sprawozdań finansowych za 2011 r. i podjęciu uchwały o podziale zysku na bieżący rok obrotowy.

MNI miało 16,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 19,34 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 166,42 mln zł wobec 135,10 mln zł rok wcześniej.

  • Więcej informacji:
  • MNI
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MNI skupuje własne akcje. Cena do 4 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl