SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mniej na reklamę samochodów

Spadają wydatki na reklamę samochodów osobowych w mediach.

Wydatki producentów i importerów aut osobowych na reklamę w mediach wyniosły w miesiącu wrześniu niewiele ponad 59 milionów złotych. Jak podaje Expert-Monitor to o 4 miliony złotych mniej niż przed rokiem.

Najwięcej kwot przeznaczonych na reklamę w motoryzacji przypadło gazetom, bo aż 20,5 mln zł, tuż obok uplasowały się stacje telewizyjne (20,1 mln zł) i radiowe (9,5 mln zł) oraz magazyny (9,2 mln zł). Wydatki na reklamę samochodów stanowiły we wrześniu 5,8% wszystkich nakładów na reklamę w mediach. Dla porównania - we wrześniu 2004 roku udział wydatków na reklamę aut osobowych w stosunku do całości nakładów na reklamę wyniósł 6,6%.

Porównując obecne dane z danymi sprzed 12 miesięcy można zauważyć, że wydatki na reklamę samochodów skurczyły się o 6,9%, natomiast liczba emisji wyniosła łącznie 17 787 razy, co stanowi wzrost o 44,4%. W rozbiciu na poszczególne media, wzrost wydatków na reklamę motoryzacyjną zanotowały wyłącznie stacje radiowe o 52,1%, przy jednoczesnym wzroście liczby emisji do 9 525 razy, oraz gazety, gdzie nastąpił wzrost o 13%, przy jednoczesnym spadku liczby emisji reklam samochodowych do 1 617 razy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mniej na reklamę samochodów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl