SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mniejsza rada nadzorcza Gremi Media. Odchodzi menedżer z Mediahuis

Z zasiadania w radzie nadzorczej Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, zrezygnował Dominic Stas, członek zarządu grupy Mediahuis.

Dominic Stas do rady nadzorczej Gremi Media został powołany na początku lutego 2022 roku, równocześnie z Joanną Różycką-Iwan i Harlanem Mandelem. Nastąpiło to niedługo po tym, jak znaczący pakiet akcji Gremi Media kupiła spółka Pluralis należąca do funduszu Media Development Investment Fund (MDIF), belgijskiej firmy medialnej Mediahuis i King Baudouin Foundation.

W sierpniu ub.r. Pluralis przejęła od firmy Grzegorza Hajdarowicza kolejny pakiet akcji Gremi Media i została największym inwestorem wydawcy. Ma walory stanowiące 38,62 proc. jego kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

W radzie nadzorczej Gremi Media pozostają Zoltán Varga jako przewodniczący i Grzegorz Kossakowski (obaj od września ub.r.), Piotr Łysek (od połowy 2019 roku), Marcus Brauchli (od lipca 2017 roku), Aleksandr Rubin (od połowy 2020 roku) i Grzegorz Hajdarowicz (od września 2017 roku).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Dominic Stas z Mediahuis jest związany od 10 lat. Początkowo zarządzał tytułami regionalnymi oraz spółką zależną De Buren z regionalnymi stacjami telewizyjnymi. Obecnie jest w zarządzie grupy Mediahuis, a od sierpnia 2019 roku także dyrektorem generalnym należącej do niej spółki NRC Media.

Prezesem Gremi Media od połowy 2022 roku jest Maciej Maciejowski, a z początkiem ub.r. do zarządu dołączył Radosław Kucko. Firma w trzecim kwartale ub.r. zwiększyła skonsolidowane przychody o 6 proc. do 25,09 mln zł, osiągając 1,39 mln zł zysku netto. Wpływy cyfrowe wydawcy poszły w górę o jedną trzecią.

Dołącz do dyskusji: Mniejsza rada nadzorcza Gremi Media. Odchodzi menedżer z Mediahuis

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
To dobrze jeśli w Gremi będzie mniej Media Huis ;)
1 0
odpowiedź