SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mobilna aktualizacja dysku OneDrive. Wygodniejszy dostęp do kont i kody PIN do plików

Microsoft wprowadził dużą aktualizację dla mobilnych użytkowników chmurowej usługi OneDrive. Najwięcej nowości otrzymali użytkownicy Androida.

Article

Dla użytkowników smartfonów i tabletów przeznaczona jest nowa aktualizacja oprogramowania do obsługi internetowego dysku OneDrive oferowanego przez Microsoft. To największe uaktualnienie dokonane przez koncern z Redmond od długiego czasu.

Aktualizacje są adresowane do trzech systemów operacyjnych: Android, iOS oraz Windows Phone. Jednak najwięcej nowości i usprawnień znajdą w niej użytkownicy korzystający z pierwszego z wymienionych systemów.

Nowa wersja OneDrive dla Androida pozwala na importowanie zarówno konta prywatnego, jak i firmowego i jednoczesną ich obsługę z poziomu jednej platformy. Użytkownicy nie będą musieli już logować się na każde konto z osobna - pozostanie im prosty wybór jednego z nich, a aplikacja sama poinformuje, który z dysków jest aktualnie wykorzystywany. W założeniach pozwoli to uniknąć umieszczania na koncie prywatnym danych firmowych, i odwrotnie.

Dodatkowym udogodnieniem w zakresie zabezpieczenia jest możliwość zabezpieczenia plików zgromadzonych na chmurowym dysku za pomocą specjalnego czterocyfrowego kodu PIN, który uniemożliwi uruchomienie aplikacji bez dodatkowej autoryzacji.

W porównaniu z Androidem nieco skromniej prezentują się nowości dostępne dla użytkowników systemów iOS oraz Windows Phone. Ci pierwsi zyskali narzędzie do wyszukiwania plików w OneDrive, a także opcję widoku wszystkich zdjęć pogrupowanych według chronologii i monitorowania statusu kopii zapasowej.

W Windows Phone najistotniejszą innowacją, poza poprawieniem licznych błędów, jest możliwość przeglądania zawartości Kosza i przywracania usuniętych wcześniej elementów.

Ostatnio na polu chmurowych usług gromadzenia danych sporo się dzieje. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Dropbox zwiększył pojemność swojego dysku do 1 TB za niecałe 10 dolarów miesięcznie (zobacz szczegóły). Tym samym próbuje dorównać swoim konkurentom - Google’owi i Microsoftowi, które podobny zabieg zastosowały już wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mobilna aktualizacja dysku OneDrive. Wygodniejszy dostęp do kont i kody PIN do plików

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl