SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mobilni klienci coraz mniej lojalni, częściej zmieniają operatorów

Przeciętny użytkownik telefonu komórkowego zmienia swojego dostawcę usług co 27 miesięcy. To prawie dwa razy częściej niż dziesięć lat temu - wynika z badania Strategy Analytics.

Badanie “Wireless Operator Performance Benchmarking, Q4 2011” wykazało, że globalny odsetek mobilnych klientów raz na dwanaście miesięcy zmieniających swoich dostawców sięgnął na koniec zeszłego roku 44 proc. To najwyższy poziom w historii.

W przypadku ofert prepaid, w ciągu ostatnich pięciu lat średni okres korzystania z usług jednego dostawcy zmalał o połowę, do 17 miesięcy. Natomiast w przypadku ofert postpaid jest to obecnie 67 miesięcy, co stanowi poprawę wobec lat 2008 i 2009, kiedy globalny kryzys był najbardziej odczuwalny.

Badanie zostało oparte na operacyjnych i finansowych wynikach ponad 215 operatorów komórkowych, odpowiadających za ponad 75 proc. globalnej liczby mobilnych subskrybentów.

Dołącz do dyskusji: Mobilni klienci coraz mniej lojalni, częściej zmieniają operatorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl