SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mobini łączy się z kolejną spółką portfelową MNI

MNI planuje połączenie notowanej na NewConnect zależnej firmy Mobini z jedną ze swoich spółek portfelowych w maju, wynika z komunikatu spółki. Wcześniej MNI poinformowało o przejęciu kontroli nad Mobini, które podpisało umowę przejęcia 100% akcji biura podróży First Class należącego do MNI.

Mobini łączy się z kolejną spółką portfelową MNI

"Jako grupa jesteśmy bardzo elastyczni, starając się dostosowywać naszą strukturę do zmieniających się warunków i trendów rynkowych. W maju chcielibyśmy uporządkować sytuację w Mobini, m.in. poprzez niezbędne zmiany w statucie i wzmocnienie tej spółki poprzez połączenie z inną spółką portfelową. Przygotowujemy się do kolejnych transakcji z udziałem spółek giełdowych spoza naszej grupy" - powiedział prezes MNI Andrzej Piechocki.

Wcześniej MNI informowało, że przejęło kontrolę nad firmą Mobini z rynku alternatywnego NewConnect. Za pośrednictwem Mobini, znanej dotychczas z prowadzenia serwisu społecznościowego, grupa MNI zamierza realizować strategię rozwoju internetowych biur sprzedaży, w tym m.in. oferujących usługi turystyczne. W ostatnich dniach w wyniku nabycia 280 tys. akcji Mobini spółka MNI zwiększyła do 29,29% udział w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu tego serwisu społecznościowego (wraz z podmiotem zależnym MNI Telecom grupa ma 30,48% akcji i głosów na WZ).

"Jako grupa cały czas szukamy okazji inwestycyjnych – firm, które mogłyby poszerzyć nasze portfolio produktowe i usługowe. Mobini., który prowadzi znany portal społecznościowy z 426 tys. zarejestrowanych osób w portalu Facebook.com w naszej ocenie ma potencjał, który możemy wykorzystać w rozwoju internetowych biur sprzedaży" - zadeklarował Piechocki.

W ramach przeprofilowania strategii Mobini, spółka zawarła 19 i 20 kwietnia umowy nabycia 100% akcji biura podróży First Class. W komunikacie podano, że transakcja została sfinansowana ze środków własnych Mobini oraz w wyniku zaoferowania akcji własnych dotychczasowym akcjonariuszom First Class.

First Class specjalizuje się w organizacji i obsłudze firmowych podróży służbowych, szkoleń, konferencji, kongresów, świadcząc usługi dla ponad 500 klientów korporacyjnych. Oprócz usług Bussines Travel w jego ofercie znajdują się produkty dla klienta indywidualnego: wycieczki zagraniczne oraz oferty first i last minute. First Class zajmuje się także rezerwacją biletów lotniczych, a także prowadzi sprzedaż biletów autokarowych, kolejowych oraz promowych.

"W ub.r. firma, przy wsparciu MNI, czterech transakcji M&A. Przejęła Snow Project, organizatora wyjazdów dla narciarzy i snowboardzistów, połączyła się z warszawskim tour operatorem Dive Away, zajmującym się turystyką dla nurków, kupiła zorganizowaną część przedsiębiorstwa Euroreisen Biuro Turystyczne, specjalizującego się w sprzedaży masowej oferty niemieckich organizatorów podróży oraz wchłonęła firmę Incentive House, zajmującą się organizacją wyjazdów motywacyjnych i integracyjnych dla klientów biznesowych" - poinformowało MNI.

W 2011 roku First Class miało 22-23 mln zł przychodów, przy ok. 1,5 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mobini łączy się z kolejną spółką portfelową MNI

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
opel82
mobini.pl usuńcie bo to syf
odpowiedź