SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarka TVP Info odcina się od posła PiS. „Zbieżność nazwisk i miejsce pochodzenia przypadkowe”

Dziennikarka Monika Kapinos zapowiedziała, że w najbliższym czasie nie będzie prowadziła na antenie TVP Info „Panoramy” ani „Okiem wiary”. - Zaprzeczam domniemanemu pokrewieństwu z panem posłem Fryderykiem Kapinosem z PiS. Zbieżność nazwisk i miejsce pochodzenia pozostają przypadkowe - zapewniła.

Monika Kapinos, fot. facebook.com/kapinos.monikaMonika Kapinos, fot. facebook.com/kapinos.monika

- Potwierdzam, że po świętach nie spotkamy się na antenie „Panoramy”, a w Sylwestra - w programach „Między Ziemią a Niebem” i „Okiem Wiary” - wyliczyła Monika Kapinos we wpisie facebookowym.

„Panorama” i „Okiem Wiary” były nadawane w TVP Info, którego emisję przerwano w środę przed południem, zaraz o ogłoszeniu dokonanych przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego zmian we władzach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Natomiast „Między ziemią a niebem” od lat można oglądać w TVP1, w niedziele około południa.

Czytaj też: Koniec TVP Info. 70 proc. widowni stacji stanowili emeryci

- Każdy plan, który wyleciał nam w kosmos, a ostatnio trochę ich było, niesie za sobą lepsze rozwiązania i mnóstwo życzliwych ludzi - zaznaczyła Monika Kapinos na Facebooku.

- W końcówce roku najważniejsze i tak do nas przyjdzie, a dokładnie 25 grudnia. I naprawdę każda stacja o tym powie. Choć zamiast tracić czas na tv i politykę, warto w tym czasie rozejrzeć się dookoła. Ja mam cały czas nadzieję na zobaczenie bliskich - dodała.

Czytaj też: Polskie Radio nie chce już dziennikarzy z TVP. Znikają Klarenbach i Popek

Monika Kapinos podkreśliła, że nie jest spokrewniona z posłem PiS Fryderykiem Kapinosem. - Zbieżność nazwisk i miejsce pochodzenia pozostają przypadkowe. Nie łączą nas też zawodowe relacje, ani moja praca w TVP. W Mielcu Kapinosów jak grzybów - zapewniła.

Z Telewizją Polską Monika Kapinos jest związana od jesieni 2017 roku. Wcześniej pracowała m.in. w Telewizji WP, Bankierze i “Fakcie”.

Roszady w TVP, „19:30” nowym programem informacyjnym

Tomasz Sygut, powołany we wtorek na prezesa Telewizji Polskiej, szybko zmienił kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Odwołani zostali dyrektor Michał Adamczyk oraz wicedyrektorzy Samuel Pereira i Marcin Tulicki, wszyscy nie uznają nowych władz TVP i pozostają w siedzibie TAI.

Nowym szefem TAI został Grzegorz Sajór, a jego zastępcami Paweł Moskalewicz (będzie zarządzał nową stacją informacyjną) i Jan Ciszecki. - Chciałbym jednocześnie podkreślić, że w wielu jednostkach na swoich stanowiskach pozostały osoby powołane wcześniej, co jest najlepszym dowodem na to, że nie będzie żadnej odpowiedzialności zbiorowej. Przeciwnie, każdy pracownik i współpracownik z merytorycznymi kwalifikacjami jest dla TVP na wagę złota - zapewnił Tomasz Sygut w liście do pracowników spółki.

Od czwartku zamiast „Wiadomości” emitowany jest nowy program „19:30”. Pierwsze dwa wydania „19:30” prowadził Marek Czyż, a w kolejnych gospodynią była Joanna Dunikowska-Paź.

Tomasz Sygut zapowiedział, że w najbliższych dniach wznowiona zostanie emisja „Teleexpresu” i „Panoramy”. W pierwszym programie gospodarzem znów ma być Maciej Orłoś, a szefową Danuta Dobrzyńska, natomiast redakcją „Panoramy” będzie zarządzał Jarosław Kulczycki.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarka TVP Info odcina się od posła PiS. „Zbieżność nazwisk i miejsce pochodzenia przypadkowe”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl