SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Moody's podtrzymał rating A2 Polski i stabilną perspektywę

Moody's Investors Service podtrzymał rating suwerenny Polski na poziomie A2 oraz stabilny rating, podała agencja w komunikacie.

Moody's podtrzymał rating A2 Polski i stabilną perspektywę

"Głównym powodem decyzji Moody's o podtrzymaniu ratingów Polski jest godna podziwu odporność gospodarki kraju podczas globalnego kryzysu kredytowego oraz jej gwałtowne odbicie do poziomów wzrostów zbliżonych do trendu" - głosi komunikat.

Moody's podkreśla, że polska gospodarka jest "zróżnicowana i w coraz większym stopniu oparta na wysokiej wartości dodanej".

Drugi powód to wiarygodna strategia konsolidacji fiskalnej Polski. Jak podkreśla agencja, pozwoliła ona "osiągnąć znaczącą konsolidację fiskalną w 2011 r. w kierunku celu w zakresie deficytu sektora general government wynoszącego 5,6% PKB wobec 7,8% w 2010 r. i powinna umożliwić kontynuację tej tendencji w 2012 r."

Moody's przewiduje jednak, że zadłużenie Polski osiągnie swój najwyższy poziom w 2012-2013 r. i wyniesie ono ponad 57% PKB.

"Trzeci powód decyzji Moody's to dostępność dwóch ważnych buforów: płynnego kursu walutowego oraz Elastycznej Linii Kredytowej MFW, które łagodzą ryzyka wynikające z finansów zewnętrznych Polski, które są prawdopodobnie najsłabszym aspektem profilu kredytowego kraju" - czytamy dalej w komunikacie.

Moody's ostatnio zmienił rating suwerenny Polski w listopadzie 2002 r., kiedy podniósł go o 2 stopnie do A2 z perspektywą stabilną z Baa1.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Moody's podtrzymał rating A2 Polski i stabilną perspektywę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl