SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mostostal Zabrze ma portfel zleceń o warty prawie 1 mld zł na 2010 r.

Portfel zleceń grupy Mostostal Zabrze na 2010 r. wynosi obecnie prawie 1,0 mld zł, z czego około 300 mln zł przypada na Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych (PRInż), wynika z wtorkowej wypowiedzi głównego akcjonariusza spółki i szefa Rady Nadzorczej Zbigniewa Opacha. Jego zdaniem spółka liczy przede wszystkim na zlecenia energetyczne, co zaowocuje wzrostem sprzedaży.

"W portfelu zleceń grupy Mostostalu Zabrze na ten rok znajdują się obecnie umowy warte blisko miliard złotych, z czego około 300 mln zł przypada na Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. Dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa już teraz możemy powiedzieć, że w 2010 r. obroty wzrosną. Nie chce jednak składać żadnych zapewnień dotyczących wyniku netto" - powiedział w "Parkiecie" Opach.

Szef RN Mostostalu Zabrze szacuje, że w 2009 r. przychody grupy przekroczyły 1 mld zł wobec 837,2 mln zł w 2008 r. Zapewnił też, że wzrósł zysk netto, choć rentowność na poziomie netto będzie nieco niższa od tej osiągniętej w 2008 r., gdy wyniosła 5,3%.

"O spadku naszych marż przesądziła wzmożona konkurencja, która doprowadziła do spadku cen oferowanych w przetargach. Nie bez znaczenia jest również znaczący udział w sprzedaży sektora drogowego, który jest mniej rentowny od innych segmentów budownictwa" - wyjaśnił Opach.

Główny akcjonariusz spółki zapowiada, że grupa w najbliższych miesiącach będzie chciała zaistnieć mocniej, m.in. w segmencie budownictwa energetycznego. Chce zaangażować się m. in. w budowę w Polsce ekologicznych spalarni śmieci oraz instalacji odazotowywania spalin. W jego ocenie pierwsze przetargi na obydwu tych rynkach powinny zostać rozpisane jeszcze w tym roku.

"Koncerny energetyczne zapowiadają na najbliższe lata wielomiliardowe inwestycje w naszym kraju. Sektor ten stanowi ponad 50% naszej sprzedaży, dlatego liczymy na to, że skorzystamy na ożywieniu" - oczekuje Zbigniew Opach.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 36,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 34,86 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 730,07 mln zł wobec 587,67 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mostostal Zabrze ma portfel zleceń o warty prawie 1 mld zł na 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl