SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Motorola rozpoczyna współpracę z Google i Kodakiem

Motorola ogłosiła podpisanie strategicznych umów z Google i Eastman Kodak Company.

Dzięki rozpoczęciu globalnej współpracy miliony użytkowników telefonów komórkowych zyskają możliwość korzystania z popularnej wyszukiwarki Google. Natomiast 10-letnia umowa z Eastman Kodak Company jest zapowiedzią nowej jakości fotografii cyfrowej w telefonach komórkowych Motoroli.

Współpraca z Google
W ramach porozumienia w wybranych telefonach Motoroli umieszczona zostanie ikonka Google, która będzie oznaczać, że w tym urządzeniu zainstalowana jest specjalna aplikacja Google. Naciskając jeden przycisk będziemy mogli połączyć się z tą popularną wyszukiwarką.  - Bogate zasoby Google łatwo dostępne w telefonie komórkowym to kolejny krok w realizacji wizji Seamless Mobility, czyli szybkiej i prostej łączności bez względu na miejsce- mówi Agnieszka Nowaczkiewicz, rzecznik Motoroli w Polsce.
Telefony komórkowe Motoroli wyposażone w specjalną aplikację Google będą oferowane operatorom na świecie od pierwszego kwartału 2006 roku.

Partnerstwo z Eastman Kodak Company
Współpraca Kodakiem będzie obejmować m.in. dostarczenie Motoroli czujników CMOS, które zostaną wbudowane w telefony z aparatami cyfrowymi, a także we wszelkie urządzenia, które zostaną opracowane przez obie firmy w przyszłości. Co więcej, telefony Motoroli zostaną zintegrowane z drukarkami oraz punktami fotograficznymi Kodaka, a także Galerią KODAK EASYSHARE. Dzięki temu przesłanie zdjęcia z telefonu do sieci i zrobienie odbitki stanie się bardzo proste.

- To naturalne partnerstwo - powiedział Ed Zander, prezes i dyrektor generalny Motoroli. - Współpraca z Eastman Kodak Company całkowicie zmieni sposób wykonywania i oglądania zdjęć. Naszym celem jest uproszczenie wszelkich aspektów fotografowania, obróbki i wykonywania odbitek. Dzięki temu zaproponujemy operatorom sieci komórkowych nową wartość i możliwość oferowania innowacyjnych, zyskownych usług, a konsumenci wreszcie nie będą musieli przechowywać milionów zdjęć na swoich telefonach komórkowych.

W ramach współpracy, Motorola i Kodak planują poszerzyć dostęp do usług związanych z fotografią oraz zwiększyć wiedzę na ich temat. W 2006 r. Motorola planuje wprowadzić na rynek telefony ze zintegrowanym oprogramowaniem wzbogacającym możliwość korzystania z KODAK EASYSHARE co ułatwi zarządzanie i przeglądanie zdjęć. W następnych latach Motorola i Kodak zaoferują klientom nowe rozwiązania w dziedzinie fotografii oraz innowacyjne urządzenia opracowywane przez zespoły projektowe obu firm.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Motorola rozpoczyna współpracę z Google i Kodakiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl