SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Motorola w "Holandii"

Motorola przekazuje ogólnokrajową sieć łączności TETRA holenderskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych

Motorola  ogłosiła pomyślne przekazanie do użytkowania w Holandii ogólnokrajowej, szyfrowanej sieci cyfrowej łączności radiowej o nazwie C2000, w pełni zgodnej ze standardem TETRA. Przekazanie sieci do eksploatacji stanowi bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych stron, gdyż usprawni łączność pomiędzy policją, strażą pożarną, jednostkami pogotowia ratunkowego i żandarmerią wojskową. Ponadto C2000 jest pierwszą na świecie ogólnokrajową siecią łączności typu "mission critical", zapewniającą szyfrowaną łączność w standardzie TETRA dla wszystkich służb ratowniczych. Holenderskie ministerstwo spraw wewnętrznych aktywnie kształtuje trendy w polityce europejskiej, podkreślając potrzebę zintegrowanej sieci łączności dla wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego.

Sieć C2000, która zastąpi niemal 100 sieci analogowych, obejmuje 400 stacji bazowych, sieć transmisyjną i powiązane z nimi wyposażenie. Ministerstwo ma nadzieję na rozbudowę sieci w przyszłości, co umożliwi łączność ze służbami bezpieczeństwa publicznego z innych krajów europejskich.

Johan Remkes, holenderski Minister Spraw Wewnętrznych, tak skomentował to wydarzenie: "C2000 to najlepsza obecnie dostępna technologia. System został przekazany w terminie, a projekt nie przekroczył naszego pierwotnego budżetu. Oczekujemy, że wszystkie służby bezpieczeństwa publicznego będą skutecznie korzystać z sieci i że pokryje ona 95 proc. terytorium naszego kraju."

Podczas oficjalnego przekazania sieci Maarten Tijssens, Dyrektor Zarządzający firmy TetraNed, integratora systemu, powiedział: "Prawdziwym testem sieci TETRA było rozpoczęcie jej użytkowania przez służby bezpieczeństwa publicznego. Od 1 lipca 2004r. z systemu tego korzysta z powodzeniem już sześć regionów. Spodziewamy się, że do końca tego roku z sieci C2000 będzie korzystało 75 proc. regionów. Od momentu rozpoczęcia projektu Motorola przyspieszyła prace nad rozwojem opartej na standardzie TETRA technologii Dimetra, głównego elementu sieci C2000, i dzięki temu była w stanie zapewnić rozwiązanie oferujące szeroki zakres funkcjonalności i spełniające wymagania użytkowników końcowych."

Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa publicznego zostaną wyposażeni głównie w radiotelefony Motoroli, dzięki którym będą mogli bezpośrednio kontaktować się ze swoimi stanowiskami kierowania z zachowaniem najwyższego priorytetu w wypadku sytuacji alarmowych. Sieć C2000 zapewnia doskonałą jakość przekazywanego głosu i w pełni obsługuje transmisję danych.

David Ritchie, Dyrektor Projektu ze strony Motoroli, dodaje: "Niezmiernie cieszy nas to, iż Holandia zdecydowała się na wykorzystanie sieci przez wszystkie swoje służby bezpieczeństwa publicznego. Bezpieczna (szyfrowana) łączność między funkcjonariuszami wszystkich służb wprowadza nową jakość w łączności służb bezpieczeństwa publicznego. W okresie ostatnich pięciu lat naszym udziałem stała się pomyślna współpraca z firmą TetraNed oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, dzięki której  każda ze stron przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa publicznego w Holandii."
Motorola CGISS - sektor rozwiązań komercyjnych, rządowych i przemysłowych Motoroli - jest wiodącym dostawcą cyfrowych systemów łączności radiowej. Firmie przyznano już ponad 600 kontraktów na cyfrowe systemy łączności radiowej, w tym ponad 160 kontraktów na systemy lub urządzenia TETRA w 47 krajach świata. Motorola jest również wiodącym dostawcą bezpiecznych systemów łączności radiowej, a liczba dostarczonych klientom radiotelefonów Motoroli realizujących szyfrowanie przekracza 100.000.
Dotychczas polska Policja podpisała 4 umowy na dostawę Systemów Wspomagania Dowodzenia (SWD), tzn. systemów wspomagających operacyjną pracę Policji w Warszawie, Szczecinie, Łodzi i Krakowie. Systemy te oparte są na zgodnych ze standardem TETRA systemach łączności radiowej, służących do komunikacji głosowej z patrolami oraz do automatycznej lokalizacji położenia radiowozów i dostępu do baz danych z zamontowanych w radiowozach terminali przewoźnych. Dostawcą systemów TETRA (jeden z elementów SWD) dla wszystkich 4 dotychczas zamówionych stanowisk SWD jest Motorola. Natomiast integratorami SWD są odpowiednio: w Warszawie Motorola, w Szczecinie ComputerLand, w Łodzi Optimus, w Krakowie Comarch.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Motorola w "Holandii"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl