SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spółka Movie Games i Roberta Lewandowskiego szykuje pięć gier, m.in. symulator sędziego i agenta piłkarskiego

Producent gier wideo Movie Games poinformował, że jego spółka Goat Gamez SA założona wspólnie z Robertem Lewandowskim i Filipem Szklarzem zaczęła prace nad pięcioma grami o tematyce sportowej, m.in. „Championship Simulator”, „Referee Simulator” i „Football Agent Simulator”.

We wtorek wieczorem w komunikacie giełdowym Movie Games podano, że firma objęła 69 proc. akcji Goat Gamez, Robert Lewandowski - 26 proc., a Filip Szklarzewski - 5 proc. Nie poinformowano, ile wspólnicy zainwestowali w spółkę.

Goat Gamez będzie zajmować się produkcją oraz dystrybucją gier komputerowych m.in. o szeroko rozumianej tematyce sportowej. - Pierwszymi projektami rozpoczętymi w ramach Goat Gamez, będą: Championship Simulator, Referee Simulator, Football Agent Simulator, FoodStand Tycoon, Inside Football - wyliczono.

Movie Games zapowiedziało, że we współpracy z Goat Gamez chce przygotować jeszcze trzy gry.

Umowa inwestycyjna Movie Games z Robertem Lewandowskim została zawarta w sierpniu br. - Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi - komentował wtedy piłkarz.

Movie Games jest notowane na bocznym rynku warszawskiej giełdy, kapitalizacja firmy wynosi obecnie 250 mln zł. W ostatnich czterech kwartałach spółka zanotowała 10,89 mln zł przychodów sprzedażowych i 5,87 mln zł zysku netto, wobec 4,48 mln zł wpływów i 837 tys. zł zysku netto w ub.r.

Lewandowski i Playway szykują symulator trenera

We wtorek przed południem Playway, jeden z największych producentów i wydawców gier wideo w Polsce, poinformował, że założył wspólnie z Robertem Lewandowskim i Rafałem Cymermanem (przed laty twórcą gry „Liga Polska Manager 95”) spółkę RL9sport Games. Firma wyprodukuje grę „Football Coach the Game”, która ma pojawić się w 2022 roku

Opublikowano już zwiastun tej gry. - Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach - zapowiedział Rafał Cymerman.

Lewandowski w reklamach, serialu i spółkach marketingowych

Kilka lat temu Robert Lewandowski uruchomił ze wspólnikami dwie agencje marketingowe. Jesienią 2017 roku firma piłkarza kupiła 49 proc. udziałów w domu mediowym RL Media utworzonym przez holding marketingowy Group One (obejmujący m.in. agencje Change/Serviceplan i Gong oraz dom mediowy Value Media).

Parę miesięcy wcześniej Lewandowski razem ze swoim współpracownikiem Tomaszem Zawiślakiem uruchomił agencję Stor9_, która zajmuje się głównie strategią komunikacji Anny i Roberta Lewandowskich. Natomiast na początku 2014 roku piłkarz został udziałowcem funduszu Protos VC inwestującego m.in. w startupy.

W ub.r. agencja Stor9_ zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 18,6 proc. do 2,62 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się ze 131,1 do 140,7 tys. zł.

Wiosną br. TVN, TVN7 i Player.pl wyemitowały animowany serial „Kosmiczny wykop” z Robertem Lewandowskim w roli głównej. W listopadzie pismo o takim tytule dla dzieci wprowadziło na rynek Media Service Zawada.

Lewandowski od prawie dekady regularnie występuje w reklamach. Jest międzynarodowym ambasadorem marketingowym Huawei, napojów Oshee i niektórych marek Procter&Gamble (w sierpniu br. po dłuższej przerwie pojawił się w reklamach Gillette), od br. reklamuje T-Mobile Polska.

Na rynku pojawiło się też kilka produktów w pełni opartych na wizerunku Roberta Lewandowskiego. W sierpniu ub.r. do sprzedaży trafił napój funkcjonalny dla sportowców RL9pro produkowany przez Oshee Polska, a na początku br. - kawa RL9.

Dołącz do dyskusji: Spółka Movie Games i Roberta Lewandowskiego szykuje pięć gier, m.in. symulator sędziego i agenta piłkarskiego

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
awek
Poproszę ten stymulator
odpowiedź