SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mozilla ogłasza konkurs filmowy Firefox Flicks (wideo)

Mozilla ogłosiła rozpoczęcie konkursu filmowego Firefox Flicks. Do wzięcia udziału zapraszani są fani Firefoksa i twórcy filmowi z całego świata, by tworzyć krótkie filmy opowiadające historię internetowej przeglądarki.

Mozilla ogłasza konkurs filmowy Firefox Flicks (wideo)

Celem konkursu Firefox Flicks jest zachęcenie filmowców, animatorów oraz wszystkich kreatywnych osób z całego świata do stworzenia i zaprezentowania krótkiego filmu, który pomoże szerzyć wiedzę o ważnych kwestiach wpływających na nasze “wirtualne życie”, takich jak prywatność czy bezpieczeństwo w internecie, jednocześnie pokazującego w jaki sposób Firefox i Mozilla odpowiadają na pojawiające się wyzwania.

W składzie sędziowskim konkursu znalazły się osobowości kina, twórcy filmowi i producenci: Edward Norton, Shauna Robertson, Couper Samuelson, Jeff Silver i Ben Silverman.

Zwycięzca w każdym z regionów biorących udział w konkursie (USA i Kanada, Ameryka Łacińska, Europa, Azja) otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 dolarów. W każdym z regionów zostanie wyłonionych czterech zwycięzców w poszczególnych kategoriach (najlepszy 30-sekundowy spot, najlepsza animacja, najlepsza reklama społeczna, najlepsze zastosowanie nowych otwartych technologii), z których każdy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 dolarów. Każdy zdobywca drugiego miejsca otrzyma 1 000 dolarów. Dodatkowo pierwsze tysiąc zgłoszeń zostanie nagrodzonych pakietem upominkowym Firefox Flicks, zawierającym m.in. koszulki, naklejki, długopisy i notatniki. Do rozdania będą również dodatkowe nagrody od sponsorów.

Mozilla przygotowała trzy filmy - "Twilight", "Noir" i "Dance" - mające stanowić inspirację dla osób chcących wziąć udział w konkursie.
 


Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 maja br. Więcej informacji i szczegółów dotyczących konkursu można znaleźć na stronie firefoxflicks.org.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mozilla ogłasza konkurs filmowy Firefox Flicks (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl