SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mozilla zwolni 250 pracowników. "Zmienia się świat, zmienia się Mozilla"

Mozilla Corporation zapowiedziała restrukturyzację firmy, która będzie wiązała się z redukcją zatrudnienia o około 250 osób. Firma zamknęła też biuro w Tajwanie, ale zapowiada inwestycje w nowe produkty i usługi.

Mitchell Baker, fot. Wikimedia CommonsArticle

Informacja o zwolnieniach w Mozilla Corporation ukazał się na blogu firmowym.

"Wiemy, że musimy wyjść poza przeglądarkę, aby oferować ludziom nowe produkty i technologie, które ich ekscytują i zaspokajają ich potrzeby. W ostatnim czasie stało się jasne, że Mozilla nie jest odpowiednio skonstruowana, aby tworzyć te nowe rzeczy - i budować lepszy internet, na który wszyscy zasługujemy. Dziś ogłosiliśmy znaczącą restrukturyzację Mozilla Corporation. Wzmocni to naszą zdolność do tworzenia i inwestowania w produkty i usługi, które zapewnią ludziom alternatywę dla konwencjonalnej Big Tech. Niestety, zmiany obejmują również znaczną redukcję zatrudnienia o około 250 osób. Są to osoby o wyjątkowym kalibrze zawodowym i osobistym, które wniosły wyjątkowy wkład w to, kim jesteśmy dzisiaj. Każdemu z nich serdecznie dziękuję i żałuję, że doszliśmy do tego punktu. To pokorne uznanie rzeczywistości, z którą mamy do czynienia i tego, co jest potrzebne, aby je pokonać" - napisała na blogu Mitchell Baker, współzałożycielka i prezes Mozilla Corporation.

Jak dodała szefowa firmy, "warunki ekonomiczne wynikające z globalnej pandemii znacząco wpłynęły na nasze przychody", co powoduje, że konieczna jest jej restrukturyzacja. Firma w nowej strukturze będzie skupiała się na produkcie, aby Mozilla stała się "światowej klasy, nowoczesną, wieloproduktową organizacją internetową", a przeglądarka Mozilla Firefox była bardziej wydajna. Oznacza to również tworzenie nowych produktów, które będą rozwiązały współczesne problemy ludzi. Mozilla chce też kłaść większy nacisk na nowe technologie oraz szukanie nowych możliwości biznesowych.

Jak podaje portal Engadget, korporacja zatrudnia obecnie 1 tys. pracowników, a więc zredukuje miejsca pracy o 25 proc. Zwalniani otrzymają odprawy i będą ubezpieczeni co najmniej do końca 31 grudnia 2020 r. Mozilla zobowiązała się też pomóc jak największej liczbie osób w znalezieniu nowej pracy. 60 pracowników zostanie przekwalifikowanych, firma zamyka też swoje biuro w Tajpej na Tajwanie.

To już druga runda zwolnień w Mozilli w tym roku po tym, jak firma zwolniła 70 pracowników w styczniu. Wtedy Mitchell Baker powiedziała, że powodem cięć był brak wystarczających dochodów z produktów Firefox generujących przychody.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mozilla zwolni 250 pracowników. "Zmienia się świat, zmienia się Mozilla"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fiflak popiątny
Piękne słowa przy wyrzucaniu jednej czwartej załogi.
odpowiedź