SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polska aplikacja biletowa wychodzi za granicę. Pomoże w przelewach do Ukrainy

Operator platformy mPay, służącej m.in. do zakupu biletów na przejazdy komunikacją publiczną w wielu miastach, podpisała list intencyjny z ukraińskim Universal Bankiem. Celem jest uruchomienie systemu przekazów pieniężnych do mieszkańców Ukrainy.

mPay w komunikacie giełdowym zapowiada, że w ramach współpracy z Universal Bankiem ma przygotować system przekazów pieniężnych, który „będzie opierał się na prowadzeniu głównego rachunku, z którym będą powiązane rachunki techniczne - każde z indywidualnym numerem rachunku bankowego - które z kolei będą identyfikatorem klientów indywidualnych”.

System ma służyć do dokonywania takich przelewów przede wszystkim osobom z Ukrainy mieszkającym i pracującym w Polsce. mPay zauważa, że mieszka u nas ok. 1,5 mln ukraińskich uchodźców, z których połowa pracuje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W komunikacie dodano, że Universal Bank działa od 20 lat, świadczy usługi zarówno dla klientów biznesowych, jak i osób fizycznych. Ma 8 mln klientów. Od 2010 roku bank należy do Grupy TAS, jednej z pierwszych grup biznesowych powstałych w Ukrainie.

Rekordowe wpływy i zysk mPay

Platforma mPay służy przede wszystkim do zakupu biletów komunikacji miejskiej (w ponad 130 miejscowościach), a także biletów na przejazdy dalekobieżne, płatności za parkowanie (w ponad 70 miastach) i za przejazdy autostradami.

Ponadto aplikacja oferuje m.in. przelewy bankowe i między użytkownikami, zakup ubezpieczeń komunikacyjnych i turystycznych oraz zasilane kart prepaid, kont na platformach streamingowych i gamingowych czy kart podarunkowych.

Spółka mPay w ub.r. osiągnęła rekordowe wyniki finansowe w swojej historii. Jej przychody zwiększyły się o 33,2 proc. do 36,34 mln zł. Przy wzroście kosztów operacyjnych o 32,1 proc. do 35,4 mln zł mocno w górę poszła rentowność: zysk EBITDA z 1,02 do 1,4 mln zł, zysk operacyjny z 415 do 704 tys. zł, a zysk netto ze 152 do 278 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Polska aplikacja biletowa wychodzi za granicę. Pomoże w przelewach do Ukrainy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl