SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP ma nową ofertę France Telecom na resztówkę TP SA

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) otrzymało poprawioną ofertę France Telecom na zakup resztówki 3,87% akcji Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA), ale nie może jeszcze podać terminu, w jakim może dojść do transakcji

Powiedział w piątek minister skarbu Jacek Socha.

„France Telecom złożył poprawioną ofertę, która jest bardzo konkretna” – powiedział Socha dziennikarzom.

Dodał, że obecnie strony negocjują, nie chciał jednak podać terminu, w którym może dojść do transakcji.

Socha przypomniał, że środki, w wysokości ok. 1 mld zł, zostaną przeznaczone na reprywatyzację.

W wywiadzie dla agencji ISB w końcu kwietnia wiceminister skarbu Dariusz Witkowski powiedział, że MSP czeka na złożenie przez France Telecom oferty cenowej z „istotną” premią za 3,87-proc. pakiet akcji TP SA.

Witkowski mówił wówczas, że transakcja sprzedaży walorów TP SA jest przewidywana na 2005 rok, a środki ze sprzedaży akcji będą przeznaczone na fundusz reprywatyzacji i w związku z tym nie trafią do budżetu.

France Telecom poprzez spółkę Cogecom posiada łącznie 665 mln akcji TP SA stanowiących 47,5% całkowitej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Po ewentualnym wykupieniu reszty akcji strona francuska będzie mogła dokonać kolejnych zmian w składzie rady nadzorczej TP SA, w której znajduje się obecnie jedna osoba zgłoszona przez Skarb Państwa.

Na początku marca Socha mówił, że oferta na zakup akcji TP SA nie jest zadowalająca. Minister powiedział też wtedy, że oprócz ceny z premią FT powinno przedstawić propozycje dotyczące modelu współpracy pomiędzy TP SA i FT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: MSP ma nową ofertę France Telecom na resztówkę TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl