SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

MSP: przetarg na akcje Enei w przyszłym tygodniu

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) w przyszłym tygodniu chce rozpocząć przetarg na posiadane przez Skarb Państwa akcje grupy energetycznej Enea, wynika z wypowiedzi wiceministra Jana Burego. Akcje mają zostać sprzedane w ramach negocjacji z inwestorami.

"Najprawdopodobniej w najbliższych dniach rozpiszemy przetarg na akcje Enei" - powiedział Bury w kuluarach konferencji NEUF 2010 - New Energy User Friendly. Minister sprecyzował, że będzie to najprawdopodobniej przyszły tydzień.

Ze słów Burego wynika, że resort skarbu planuje zamknięcie sprzedaży akcji Enei w drodze negocjacji z inwestorami na przełomie 2010 i 2011 r.

Pod koniec ub.r. przedstawiciele MSP zapowiadali, że sprzedaż większościowego pakietu Enei inwestorowi branżowemu może zakończyć się w maju-czerwcu.

W lutym br. MSP sprzedało 16,05% akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł. Według ówczesnych zapowiedzi, następnym krokiem będzie realizacja przez MSP II-ego etapu sprzedaży akcji Enei, czyli sprzedaż 51% akcji inwestorowi strategicznemu.

W połowie października MSP zakończyło postępowanie w sprawie zbycia 67,05% akcji Enei po tym, jak niemiecka spółka RWE AG - jedyny podmiot, z którym toczyły się rozmowy - zawiadomiło resort, iż nie złoży oferty ostatecznej.

Najwięksi akcjonariusze spółki (wg jej strony www) to: Skarb Państwa (60,43%) i Vattenfall AB (18,67%).

Dołącz do dyskusji: MSP: przetarg na akcje Enei w przyszłym tygodniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl