SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały Polsatu z naziemnej telewizji mają pozostać w ofercie Multimedia Polska

Multimedia Polska informuje, że mimo ograniczenia współpracy z Polsatem w jej ofercie powinno pozostać sześć stacji tego nadawcy emitowanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Na pewno nadal dostępne będą Polsat i TV4, które są objęte zasadą must carry - must offer.

Article

Na początku zeszłego tygodnia sieć kablowa Multimedia Polska przekazała klientom, że z początkiem 2021 roku z jej oferty znikną kodowane kanały Telewizji Polsat. Nie podała, jakie są przyczyny ich usunięcia.

- Będziemy też prawdopodobnie zmuszeni wkrótce do całkowitego zaprzestania dostarczania Państwu tych programów jak i pozostałych programów nadawcy Telewizji Polsat Sp. z o.o., które Państwu obecnie dostarczamy - zaznaczył operator.

Pod koniec tygodnia z  komunikatu Multimedia Polska usunięto to zdanie. W zamian pojawiły się stwierdzenia: „Jednocześnie pragniemy poinformować, iż programy POLSAT i TV4  (w języku prawnym stacje określa się jako programy - przyp.) są co do zasady stałym elementem naszej oferty telewizyjnej. Wszystko na to wskazuje, że kanały TV6, SUPER POLSAT, FOKUS TV, POLO TV, ESKA TV oraz NOWA TV również pozostaną dostępne na stałe w naszej ofercie - o szczegółach poinformujemy Państwa, zgodnie z powyższą zapowiedzią, najpóźniej do 20 grudnia 2020 roku w kolejnych komunikatach”.

Polsat z przejęciami w naziemnej telewizji

Polsat i TV4, tak samo jak TVP1, TVP2, TVN, TV Puls i TVP3, są objęte zasadą must carry - must offer. Oznacza to, że każdy operator telewizyjny musi je włączyć do swojej oferty, natomiast nadawcy nie mogą odmówić udostępnienia ich sygnałów ani oczekiwać za to zapłaty.

Na mocy reguły must carry - must offer wskazane kanały są obecnie nie tylko w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Od kilku lat oferuje je również platforma internetowa WP Pilot, a pod koniec sierpnia br. pojawiły się w ofercie telewizyjnej sieci telekomunikacyjnej Play.

Z kolei Telewizja Polsat swoją obecność w naziemnej telewizji naziemnej mocno poszerzyła w efekcie serii przejęć od Grupy ZPR Media. Pod koniec 2017 roku za ok. 103 mln zł kupiła 100 proc. udziałów spółek nadających kanały Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV, Polo TV i Vox Music TV oraz 34 proc. udziałów firmy TV Spektrum nadającej Fokus TV i Nowa TV.

Potem dokupiła 15,5 proc. udziałów TV Spektrum, a we wrześniu br. przejęła pozostałe 50,5 proc., płacąc 19 mln zł. Do razy nadzorczej kupionej spółki dołączył Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu.

Ponadto Cyfrowy Polsat zakończył spór sądowy z Emitelem dotyczący opłaty za obsługę emisji Nowa TV na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Które kanały Polsatu znikną z Multimedia Polska?

W komunikacie Multimedia Polska nie zmieniła się natomiast informacja, że z początkiem 2021 roku z oferty firmy ma zostać usuniętych osiem kodowanych kanałów Telewizji Polsat: Polsat 2, Polsat News HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Disco Polo Music, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film HD.

- Będziemy też prawdopodobnie zmuszeni wkrótce do całkowitego zaprzestania dostarczania Państwu tych programów - stwierdzono.

Ostateczny komunikat w tej sprawie Multimedia Polska przekaże najpóźniej 20 grudnia. - Poinformujemy Państwa do 20 grudnia 2020 roku, o tym kiedy programy zostaną wyłączone, które z programów wyłączymy i jakie programy wzbogacą naszą ofertę w miejsce usuwanych programów. Informacje będą na naszej stronie www, kanale planszowym a tych z Państwa, którzy nam przekazali swój adres e-mail, poinformujemy w dedykowanej wiadomości e-mail - zapowiedziała firma.

Klienci Multimedia Polska mogą złożyć wypowiedzenie umowy

Kanały Polsatu, które mają przestać być dostarczane przez Multimedia Polska, są w ofercie sieci objęte gwarancją operatora. Ich usunięcie stanowi jednostronną zmiany warunków umowy, co pozwala złożyć jej wypowiedzenie każdemu klientowi usługi telewizyjnej.

Potwierdzono to w komunikacie Multimedia Polska. - Oświadczenie o rozwiązaniu Umowy abonenckiej powinno być dostarczone do Multimedia Polska nie później niż miesiąc od otrzymania informacji o zmianach. W przypadku rozwiązania umowy z uwagi na brak akceptacji powyższych zmian warunków umowy, Dostawcy Usług nie przysługuje zwrot ulgi przyznanej Abonentowi - poinformowano.

- Wypowiedzenie powinno zostać złożone na piśmie lub w formie dokumentowej na Infolinii Multimedia (rejestrowana rozmowa telefoniczna). Pismo składane przez Abonenta powinno zostać przesłane na adres siedziby Dostawcy Usług (ul. T. Wendy 7/9, 81-341 Gdynia) lub złożone w Biurze Obsługi Klienta Operatora - opisano.

Multimedia Polska od prawie roku należy do Vectry

W ub.r. Multimedia Polska zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 1,3 proc. do 614,43 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się z 95,34 do 135,99 mln zł, m.in. wskutek dużego wzrostu kosztów finansowych. Liczba klientów firmy zmalała o 30,6 tys. do 695,3 tys.

Pod koniec stycznia br. kupno 100 proc. udziałów Multimedia Polska sfinalizowała Vectra, po tym jak warunkową zgodę na transakcję wydał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Regulator zapowiedział, że Vectra musi sprzedać sieć własną lub Multimediów w ośmiu miejscowościach: Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie.

W konsekwencji zmieniły się władze Multimedia Polska: prezesem w miejsce Andrzeja Rogowskiego został członek zarządu Vectry Jan Piotrowski, do zarządu kupionej spółki dołączyli też Tomasz Żurański i Bogdan Paszkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanały Polsatu z naziemnej telewizji mają pozostać w ofercie Multimedia Polska

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Dostęp do Polsatu "głównego" i TV4 jest bezpłatny i bez nagłówki, zwyczajnie z powietrza, wiec żadna łaska Multimediów. Fanów sportu na pewno stracą.
odpowiedź
User
.
Dostęp do Polsatu "głównego" i TV4 jest bezpłatny i bez nagłówki, zwyczajnie z powietrza, wiec żadna łaska Multimediów. Fanów sportu na pewno stracą.


*i bez kablówki
odpowiedź
User
Polsaty
Nie potrzebuję już - wszysko jest w internecie - także relacje sportowe Polsatu (Ipla)

Ciekawe co z tego wyniknie - nie wykluczone że nic złego (na Canal+ też nie ma Polsat Sport), i kolejne sieci się zbuntują - bo Polsat doi jakby nie wiadomo co oferował
odpowiedź