SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mundial w technologii High Definition

Telewizja Polsat jako pierwsza telewizja w Polsce będzie transmitowała mecze Mistrzostw Świata FIFA 2006 w technologii High Definition.

Polsat w warszawskim Klubie Melodia zorganizuje cztery zamknięte pokazy dla wybranych klientów, na których zaprezentowane zostaną spotkania w technologii HD. Pierwszy z nich odbędzie się 9 czerwca i będzie zorganizowany wspólnie z Samsung Electronics. Kolejne pokazy meczów będą miały miejsce 14 i 20 czerwca oraz 9 lipca.

Jak wyjaśnia Polsat celem organizatorów jest pokazanie różnic między technologią HD (high definition) a SD (standard). Technologia HD zapewnia doskonałą jakość, głębię i czystość obrazu. Obrazy w HD są bardziej realistyczne, ponieważ są wyświetlane przy użyciu panoramicznych proporcji 16:9. Lepszy obraz zapewnia rozrywkę i emocje na najwyższym poziomie.

Cyfrowy Polsat zabezpiecza transmisję Polsatu Sport Extra w standardzie high definition.

„Projekt traktujemy jako test technologiczny oraz ocenę możliwości i oczekiwań rynku. Cyfrowy Polsat jest bardzo zainteresowany oferowaniem telewizji wysokiej rozdzielczości swoim abonentom. Od strony technicznej jesteśmy gotowi do transmisji w technologii HD, jak tylko kanały telewizyjne rozpoczną nadawanie w tym standardzie.” -  mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat S.A.

„Zestawiliśmy pełny tor transmisji HD w centrum nadawczym Cyfrowego Polsatu. Kanał nadawany jest w kompresji MPEG4 HD1080 na transponderze 74 na pozycji satelitarnej HotBird 13 stopni Wschód. Jest on używany jest jako kanał zapasowy do pokazów MŚ HD realizowanych przez Telewizję Polsat. Projekt zrealizowaliśmy we współpracy z naszymi sprawdzonymi dostawcami - Echostar i Tandberg.” – wyjaśnia Dariusz Działkowski, Dyrektor Technik Telewizyjnych, Cyfrowy Polsat S.A.

Echostar specjalnie dla Cyfrowego Polsatu przygotował na bazie dekodera VIP211 dekodery HD MPEG4 w standardzie europejskim. Obraz kompresowany jest na encoderze EN5990 firmy Tandberg. W projekcie brały również udział firmy: SONY, Evertz, Leitch, Samsung.

„Muszę przyznać, że wyniki transmisji są bardzo dobre. Jakość obrazu jest doskonała, a ilość zauważalnych szczegółów można docenić na dużych ekranach.” – mówi Dariusz Działkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mundial w technologii High Definition

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl