SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzeum Powstania Warszawskiego z kampanią społeczną „Jesteśmy, jeśli pamiętasz"

Z okazji zbliżającej się 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowano spot „Jesteśmy, jeśli pamiętasz".  Organizatorem akcji jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Article

Głównym elementem akcji jest kilkudziesięciosekundowy spot. Przenikają się w nim współczesne ujęcia Warszawy i hologramy pokazujące uczestników Powstania Warszawskiego - czynnie walczących i cywilnych mieszkańców miasta.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na fakt, że wśród nas żyją osoby będące uczestnikami tamtych wydarzeń sprzed 74 lat.

Spot można oglądać w mediach społecznościowych muzeum oraz na YouTube. Za produkcję filmu odpowiada studio Papaya Films, a za postprodukcje i efekty wizualne Platige Image.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzeum Powstania Warszawskiego z kampanią społeczną „Jesteśmy, jeśli pamiętasz"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rafał
PAMIĘTAMY!!!
10 8
odpowiedź
User
wincey & wincey
reeety ile jeszcze?
11 12
odpowiedź
User
prawda nas wyzwoli
Niestety spot jest nieprawdziwy (poza tym, że ma brzydkie efekty specjalne): 1. miejsca z czasów Powstania nie istnieją ponieważ Powstanie doprowadziło do zrównania Warszawy z ziemią i potem wybudowano zupełnie inne miasto, 2. Uczestnicy Powstania nie biegali w wyprasowanych bluzkach tylko w zakrwawionych, upapranych gruzem i przypalonych przypadkowo odbitych mundurach, 3. Wspominanie powstania ma sens kiedy mówi się o nim prawdę, a nie jakąś landrynkową bajkę - legendę. Sami Powstańcy niedawno napisali, że nie zdawali sobie sprawy z sytuacji i skali tej tragedii kiedy szli do Powstania. Część została w tę feralną akcję zwyczajnie wrobiona (łatwo wykorzystać emocje nastolatków). To o tym wszystkim trzeba PAMIĘTAĆ.
9 9
odpowiedź