SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zbigniew Benbenek o kupnie Muzo.FM: "wolno to idzie"

Nawet kilka miesięcy Grupa ZPR Media może jeszcze poczekać na przejęcie od Telewizji Polsat sieci radiowej Muzo.FM. - My ich przyciskamy, ale ich procedury to długotrwały proces - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media.

Article

Plany były zupełnie inne. Pod koniec października ub.r. Grupa ZPR Media (właściciel m.in. Radia Eska, VOX FM, SuperNova i Eski Rock) wysłała do mediów komunikat prasowy. Ogłoszono w nim, że koncern kupuje od Telewizji Polsat Muzo.FM. Zapowiedziano, że w związku z tym po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM.

Nowy właściciel zaplanował na tych częstotliwościach uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Na naszych łamach Zbigniew Benbenek, prezes Grupy ZPR Media, zapowiadał, że chce nabyć 100 proc. udziałów Polsatu w spółce Muzo.FM. Wówczas na częstotliwościach Muzo.FM ma zagrać Eska Rock. Ale by tak się stało, potrzebna jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Gdy tylko dostaniemy zgodę od KRRiT na zmianę nazwy, od razu zaczniemy nadawać na częstotliwościach Muzo.FM jako Eska Rock. Nawet jeśli nie zostanie sfinalizowana transakcja zakupu rozgłośni - zapowiadał jeszcze w zeszłym roku Zbigniew Benbenek. Tak się jednak nie stało. Obecny właściciel nie wystąpił nawet do KRRiT ws zmiany nazwy.

Bez zmian na antenie Muzo.FM i Eski Rock

Dziś Benbenek mówi, że transakcja kupna Muzo.FM przez Grupę ZPR Media może potrwać nawet kilka miesięcy. - Wolno to idzie. Telewizja Polsat ma swój harmonogram. Podzielenie spółki to sprawa sądowa. My ich przyciskamy, ale ich procedury to długotrwały proces - przyznaje.

Szef Grupy ZPR Media zapewnia, że do momentu ostatecznego zakupu rozgłośni od Telewizji Polsat nie przewiduje zmian odczuwalnych dla słuchaczy. - Dopóki nie staniemy się właścicielami Muzo.FM, nie będziemy już nic zmieniać na antenie tej stacji, jak i Eski Rock - dodaje Benbenek. Obecnie obie rozgłośnie muzycznie brzmią bardzo podobnie. W ostatnich tygodniach ujednolicono ich playlisty oraz zmieniono dżingle Muzo.FM, w których słychać teraz prezentera porannego programu Eski Rock Wiktora Brzozowskiego.

Z najnowszego badania Radio Track (luty-kwiecień 2023 r.) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,6 proc. W analogicznym okresie 2022 r. było to 0,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Benbenek o kupnie Muzo.FM: "wolno to idzie"

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zagadka
No to poco zdemolowano stare Muzo? Na koniec się okaże, że guzik z tego wyjdzie, a stare dobre Muzo trafi na śmietnik historii przez podmiot nie będący koncesjonariuszem
32 1
odpowiedź
User
Hubert
Ja już tęsknię za starym Muzo ale moja mama nadal słucha i nie wie że grają w kółko te same piosenki
Nie mogą oni grać więcej hitów rockowych + innych piosenek zespołu thirty seconds to mars oni wydali nowy singiel stuck jeszcze są inne utwory tej grupy a nadal katują tylko 3 czyli closer to the edge the kill burry me kings and queens błagam
Zbigniew benbenek Zbigniew frączek i Pegaz to typowa Natalia Buraczewska błagam
12 2
odpowiedź
User
Hsh
Mniejszy podmiot kupuje większy. Dziwne
8 0
odpowiedź