SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Muzyczna współpraca TVP

Telewizja Polska i Akademia Muzyczna w Warszawie podpisały porozumienie o współpracy.

10 czerwca 2005 r. Telewizja Polska podpisała porozumienie o współpracy z Akademią Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Porozumienie uroczyście sygnowali: Prezes Telewizji Polskiej Jan Dworak i Rektor Akademii Muzycznej prof. Ryszard Zimak. 

Współpraca Telewizji Polskiej i Uczelni trwa już od wielu lat. Podpisana umowa, określająca ramowy zakres wzajemnej współpracy, dostosowuje wzajemne zobowiązania do realiów na rynku mediów elektronicznych - informuje TVP.

Głównym celem współpracy jest stworzenie Uczelni możliwości kształcenia wykwalifikowanych kadr dla mediów elektronicznych przez dostęp do nowoczesnych technik i technologii audiowizualnych, którymi TVP dysponuje, a także stały kontakt ze specjalistami zatrudnionymi w telewizji publicznej.

Porozumienie zapewni Telewizji Polskiej możliwości współpracy artystycznej, naukowej, eksperckiej oraz szkoleniowej z kadrą naukową i studentami AM.

Podczas spotkania podkreślono potrzebę dokumentowania przez telewizję publiczną życia artystycznego w Polsce, a w szczególności sylwetek wielkich twórców z różnych dziedzin kultury.

Telewizja umożliwi studentom odbywanie praktyk zawodowych w TVP, a dla wyróżniających się studentów będą organizowane konkursy.

Umowa reguluje także ogólne zasady korzystania z zasobów archiwalnych, bibliotecznych Telewizji Polskiej i Uczelni w celach szkoleniowo-dydaktycznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Muzyczna współpraca TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl