SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mytaxi wprowadza w Warszawie wspólne przewozy pasażerów

Aplikacja mytaxi wprowadziła w Warszawie usługę o nazwie mytaxi match polegającą na współdzieleniu przejazdu i podziale kosztu za kurs między dwoma nieznającymi się pasażerami. Mytaxi match ma łączyć osoby jadące w jednym kierunku, dzięki czemu cena za kurs może być do 40 procent niższa od kwoty za standardowy przejazd taksówką.

Article

W komunikacie poinformowano, że Warszawa została wybrana jako miasto pilotażowe dla usługi mytaxi match spośród 70 miast w Europie, w których działa przewoźnik.

W ramach mytaxi match koszt przejazdu taksówką obejmujący opłatę startową oraz wspólnie przejechany odcinek ma być dzielony proporcjonalnie do przejechanego dystansu pomiędzy dwóch pasażerów zamawiających przejazd z różnych miejsc, wybierających miejsce docelowe na podobnej trasie.

W wypadku gdy aplikacja nie znajdzie pasażerowi partnera do przejazdu odbędzie on standardowy kurs, jednak z 25-proc. zniżką. Dodatkowo w ramach mytaxi match dostępni będą kierowcy taksówek mytaxi ze stawką nie większą niż 2 zł/km.

Według mytaxi nowa usługa przez ostatnie 6 miesięcy przeszła wiele testów w różnych europejskich miastach. Przez pierwsze 4 tygodnie od startu oferty zamówienie współdzielonego przejazdu z mytaxi match będzie możliwe przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, na terenie prawie całej  Warszawy (z pominięciem kilku obrzeżnych dzielnic). Jej dalszy rozwój jest uzależniony od zainteresowania i danych, które zostaną zebrane w pierwszych tygodniach pilotażu usługi.

Wprowadzenie mytaxi match poprzedzono badaniami przeprowadzonymi we współpracy z firmą GfK. Wynika z nich, że czynnikami decydującymi o zainteresowaniu warszawiaków taką usługą są:
niższa cena – 76 proc.
ograniczenie emisji spalin – 68 proc.
zmniejszenie korków – 67 proc.

Największe zainteresowanie usługą ride-sharingową, wykorzystującą licencjonowane taksówki wykazują ludzie młodzi – ponad 72 proc. warszawiaków w wieku 22-29 lat deklaruje, że chętnie by z niej skorzystało. 93 proc. z nich docenia możliwość oszczędności, 89 proc. nowoczesność usługi, a 43 proc. szansę na poznanie nowych ludzi.

Usługa mytaxi match została zintegrowana w ramach standardowej aplikacji mytaxi i ukaże się każdemu użytkownikowi mytaxi od 13 września br. po aktualizacji. Przewoźnik informuje, że aby zamówić przejazd z mytaxi match, należy:
Pobrać mytaxi i zarejestrować się
Dodać „Sposób Płatności” (PayPal, Visa, Mastercard, American Express)
Wybrać suwakiem na głównym ekranie funkcję „match”
Wpisać adres docelowy i zamówić taksówkę. Po chwili aplikacja znajdzie kierowcę.

- Warszawa została wybrana przez nas jako miasto z potencjałem dla mytaxi match. Liczba taksówek w stolicy Polski wynosi 11 tys. i jest zbliżona do liczby taksówek w Nowym Jorku. Jest to miasto, w którym mytaxi realizuje bardzo dużo kursów, a według naszych danych wiele z nich odbywa się w podobnych kierunkach, o tej samej porze. Dodatkowo, raport GfK wykazał, że samochód jest najczęściej wybieranym środkiem transportu przez prawie połowę warszawiaków. Powoduje to liczne utrudnienia w mieście, takie jak korki i zanieczyszczenie powietrza nadmierną emisją spalin. Rozwiązaniem tych problemów mogą być współdzielone przejazdy taksówkami - powiedział dyrektor zarządzający w Polsce Krzysztof Urban.

mytaxi jest aplikacją do zamawiania taksówek, która została powołana do życia w czerwcu 2009 r. Inwestorem mytaxi jest Daimler Mobility Services GmbH (część Daimler Group). Startup z Hamburga dostępny jest w ponad 70-ciu miastach i 12 krajach Europy, z flotą ponad 120 tys. kierowców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mytaxi wprowadza w Warszawie wspólne przewozy pasażerów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl