SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na Kubie aresztowanie redaktora naczelnego opozycyjnego portalu internetowego

Dziennikarze demokratycznych mediów Ameryki Łacińskiej, reprezentowani przez Międzyamerykańskie Stowarzyszenie Prasy (SIP), ogłosili w poniedziałek protest przeciwko „arbitralnemu aresztowaniu” przez kubańską policję redaktora naczelnego niezależnego portalu internetowego „La Hora de Cuba”, Henry’ego Constantina Ferreiry.

fot. Shutterstock.com Article

Opozycyjny dziennikarz, wielokrotnie zatrzymywany już przez kubańską policję, tym razem został aresztowany w ubiegły piątek, gdy przybył do Hawany, aby śledzić dwudniowe obrady przywódców państw należących do grupy G77.

Formalną przyczyną jego zatrzymania, jak wyjaśniły oficjalnie władze kubańskie, miał być „nielegalny pobyt w stolicy”.

Portal, którym kieruje Constantin Ferreira jest zarejestrowany w centralnej prowincji Camaguey. Zdaniem służb, jako redaktor prowincjonalnego portalu internetowego, przekroczył swe uprawnienia próbując pisać o międzynarodowym wydarzeniu dziejącym się w Hawanie.

Media całego regionu, wśród nich argentyński dziennik „La Nacion”, powtórzyły w poniedziałek następujące wyjaśnienie członka korpusu bezpieczeństwa państwa w sprawie powodów aresztowania redaktora naczelnego portalu „La Hora de Cuba”: „dziennikarz przebywał nielegalnie w Hawanie i zostanie zawrócony do Camaguey w ciągu piętnastu dni, jeśli pozwolą na to środki transportu”.

Opozycyjny dziennikarz w jedynej rozmowie telefonicznej ze swą redakcją, do której miał prawo jako zatrzymany, poinformował, że spędzi w areszcie dwa tygodnie.

  • Więcej informacji:
  • Kuba

Dołącz do dyskusji: Na Kubie aresztowanie redaktora naczelnego opozycyjnego portalu internetowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl