SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na marketing „Cyberpunka 2077” CD Projekt wyda więcej niż na „Wiedźmina 3”, gra na rynku najszybciej pod koniec 2019 roku

CD Projekt RED zapowiedział, że przygotowywana przez niego i oczekiwana przez rynek gra „Cyberpunk 2077” będzie miała wyższy marketingowy budżet niż „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Producent nie zdradził konkretnych kwot, według niego nad „Cyberpunkiem 2077” pracuje prawie 350 osób, a 120 przygotowuje wyjście z wersji beta gry „Gwint” oraz fabularny dodatek zatytułowany „Thronebreaker”. „Cyberpunk 2077” ma łączyć rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby z zaletami gry RPG.

Article

Swoje plany związane z produkcją i przygotowaniem „Cyberpunka 2077” CD Projekt zdradził podczas spotkania z dziennikarzami, na którym zaprezentował fragment rozgrywki. Były to te same materiały, które firma przedstawiła wcześniej podczas targów E3 w Los Angeles. Wówczas, po pokazaniu nowego trailera „Cyberpunka 2077” akcje CD Projektu po chwilowym zawahaniu zaczęły rekordowo rosnąć. Nowy materiał został także przychylnie przyjęty przez ekspertów segmentu gier, którzy w rozmowach z serwisem Wirtualnemedia.pl przewidywali, że „Cyberpunk 2077” ma szanse odnieść większy sukces na rynku niż dobrze znany „Wiedźmin”.

„Cyberpunk 2077” droższy od „Wiedźmina”

W trakcie konferencji prezentującej wstępne demo „Cyberpunka 2077” Adam Kiciński, szef CD Projektu przyznał, że jest to bardzo wczesna wersja produktu, poprzedzająca roboczą fazę alfa. Dlatego pokazany materiał nie jest do końca dopracowany, a sama gra w ostatecznym kształcie może znacznie różnić się od tego co użytkownicy zobaczą po zakupie gotowej gry.

Piotr Nielubowicz, członek zarządu CD Projektu ds. finansowych zdradził, że budżet marketingowy „Cyberpunka 2077” będzie wyższy niż w wypadku „Wiedźmina 3: Dziki Gon”, który dotąd był najdroższą produkcją spółki.

Szefowie CD Projektu nie zdradzili konkretnych kwot zaznaczając, że będą one zależały m.in. od ustaleń dokonanych z partnerami firmy. Podkreślili jednak, że producent zamierza intensywnie wspierać marketingowo „Cyberpunka 2077”, a znaczna część środków na to będzie pochodziła z kasy CD Projektu.

Producent nie ukrywał, że liczy na powodzenie gry która ma łączyć w sobie rozgrywkę prowadzoną z perspektywy pierwszej osoby (first person perspective - FPP) z walorami gry typu role - playing (RPG). Zgodnie z zapowiedzią taka kombinacja pomoże „Cyberpunkowi 2077” przyciągnąć do tego tytułu większe grono graczy.

CD Projekt ujawnił, że nad produkcją „Cyberpunka 2077” pracuje obecnie prawie 350 osób, a firma zamierza zatrudnić kolejnych pracowników. Według analityków, na których powołuje się PAP „Cyberpunk 2077” może pojawić się w sprzedaży najwcześniej w III kwartale 2019 r., jednak prawdopodobny jest także termin w pierwszej połowie 2020 r.

 

„Gwint” i „Thronebreaker” jeszcze w tym roku

CD Projekt zapowiedział także, że według planów gra „Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana” opuści w br. fazę beta i doczeka się oficjalnej wersji, do końca roku na rynku znajdzie się też fabularny dodatek zatytułowany „Thronebreaker” będący kampanią dla pojedynczego gracza osadzoną w świecie „Wiedźmina”.

Producent ujawnił, że przygotowuje dodatkowo znaczącą aktualizację „Gwinta” o nazwie „Homecoming”. Nad wszystkimi produkcjami związanymi z „Gwintem” pracuje obecnie 120 osób.

W I kwartale br. CD Projekt odnotował 22,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 45,26 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 75,44 mln zł, w analogicznym okresie rok wcześniej była to kwota 99,34 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na marketing „Cyberpunka 2077” CD Projekt wyda więcej niż na „Wiedźmina 3”, gra na rynku najszybciej pod koniec 2019 roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Slawek
Nie jestem żadnym ekspertem, ale na chłopski rozum CP2077 napewno będzie droższy od W3, bo wg mnie znaczna część kosztów produkcji gier to pieniądze wydane na wypłaty dla pracowników, co za tym idzie im dłuższy okres produkcji tym podają że gra jest droższa. Przy W3 pracowało ok 250 osób, a teraz podają że CP2077 robi ok 350 osób (cały czas na stornie redów są oferty pracy, z opisanymi obowiązkami). Spokojnie mogę przyjąć że Cyberpunk wyjdzie w 2020 gdzieś w maju, robią go gdzieś od połowy 2016 roku, z 4 lata im z tą grą zejdzie. Oj sporo zarobią na tej grze, bo wydaje się że na zachodzie przyjmie się bardzo dobrze, wiedzmin na zachodzie takim hitem wcale nie jest.
0 0
odpowiedź