SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czytelnicy naTemat będą mogli dawać dziennikarzom napiwki

Portal naTemat.pl wprowadza opcję, w ramach której internauci mogą łatwo przekazywać pieniądze autorom podobających się im artykułów. To projekt w ramach grantu Google News Initiative.

Article

W ramach opcji „Tip the journalist” pod tekstami na naTemat.pl wprowadzono szablon, poprzez który czytelnik może przekazać autorowi pieniądze z użyciem systemu Przelewy24. Proponowane kwoty to 5, 10 i 20 zł, internauta może też przelać inną kwotę. Może też przekazać dziennikarzowi wiadomość.

- Od lat tipujemy wszystkich, dlaczego więc napiwku nie może dostać dziennikarz za profesjonalnie napisany artykuł, czy nagrany podcast bądź wideoreportaż? Żyjemy w kulturze tipowania za dobrze wykonaną usługę.W tym przypadku jest to usługa, za którą w naTemat przecież nie musicie płaci - komentuje Michał Mańkowski, redaktor naczelny i członek zarządu Grupy naTemat.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Szablon będą mogli umieścić przy swoich tekstach również autorzy zewnętrzni piszący dla naTemat. - Wierzymy, że zbudujemy w ten sposób zupełnie nową więź na linii czytelnik-autor. Nie będziemy zmuszać do długotrwałych subskrypcji za konkretną kwotę dla całego medium. Damy możliwość docenienia konkretnego dziennikarza znanego z twarzy i nazwiska oraz zdjęcia za konkretny materiał, który czytelnik właśnie przeczytał, przesłuchał lub obejrzał. Kwota wsparcia będzie dowolna i trafi do autora lub autorów, jeśli było ich kilku. W ten sposób tworzymy nowy model, który nie posiada barier zazwyczaj zniechęcających internautów - podkreśla Mańkowski.

 

Na „Tip the journalist” wydawca naTemat uzyskał jesienią ub.r. wsparcie w konkursie Google News Initiative Innovation Challenge for Europe, w którym granty przyznano też OKO.press, Polityce i AWR Korso.

Na początku 2021 roku Grupa naTemat uruchomiła inny projekt oparty na grancie z Google News Initiative - BIRD, w ramach którego publikowane są artykuły na tematy zgłoszone i wspierane finansowo przez czytelników.

W ub.r. spółka Glob360 wydająca serwisy naTemat.pl, INNPoland.pl i dadhero.pl, zwiększyła przychody o 15 proc. do 15,77 mln zł, a jej zysk netto wzrósł z 2 do 2,47 mln zł. Jej udziałowcy Tomasz Lis i Robert Jędrzejczyk postanowili pozostawić zysk w firmie.

Dołącz do dyskusji: Czytelnicy naTemat będą mogli dawać dziennikarzom napiwki

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nick
Oryginalny pomysł jak zawsze u nT, Maniek, Paula jak zawsze super robota
odpowiedź
User
Opo
Zus i zdrowotne tez mamy placic bo są na śmieciówkach ?
odpowiedź
User
Krasawica
Napiwek daje się kelnerowi za coś, co się zamówiło - czyli esencja NaTemat.

Kelnerzy, sami kelnerzy.
odpowiedź