SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Na przełomie kwietnia i maja rusza indeks WIG Ukraina

Nowy indeks warszawskiej giełdy, WIG Ukraina, zostanie uruchomiony na przełomie kwietnia i maja, poinformowała GPW w komunikacie.

Na przełomie kwietnia i maja rusza indeks WIG Ukraina

"W celu wyróżnienia ukraińskich emitentów warszawska giełda uruchamia indeks WIG Ukraina. W indeksie uwzględnione będą spółki posiadające główną siedzibę na Ukrainie lub prowadzące tam zdecydowaną większość swojej działalności operacyjnej" - czytamy w komunikacie.

Spółki w indeksie WIG Ukraina będą musiały posiadać przynajmniej 10% akcji w wolnym obrocie (free float) oraz należeć do jednego z następujących segmentów na Głównym Rynku GPW: 250PLUS, 50PLUS albo 5PLUS.

"Rewizja indeksu przeprowadzana będzie w cyklu kwartalnym. Nowi emitenci będą mogli być włączani do indeksu po trzech sesjach od debiutu. Indeks WIG Ukraina zostanie uruchomiony na przełomie kwietnia i maja 2011" - czytamy dalej.

 "Indeks spółek ukraińskich notowanych na giełdzie poza Ukrainą to pierwszy taki indeks w Europie i jest on świadectwem rozwijających się relacji gospodarczych ukraińsko-polskich, a także pomyślnej realizacji regionalnej strategii warszawskiej giełdy. GPW będzie kontynuować działania podnoszące jej atrakcyjność, w tym również przez tworzenie 'parkietu firm zagranicznych' notowanych na GPW" - powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski, cytowany w komunikacie.

Ukraińscy emitenci z powodzeniem przeprowadzają oferty i debiutują na rynkach prowadzonych przez GPW. Dotychczas pięć spółek z tego kraju wybrało główny rynek warszawskiej giełdy jako platformę finansowania rozwoju przeprowadzając oferty warte blisko 1,6 mld zł, są to: Agroton, Astarta Holding, Kernel Holding, Milkiland i Sadovaya Group.

"Duże zainteresowanie spółkami ukraińskimi notowanymi w Warszawie znajduje odzwierciedlenie nie tylko w przeprowadzonych z sukcesem ofertach - rośnie również wycena i wartość obrotu ich akcjami. Rekordzistami w tej dziedzinie są Astarta Kiev (blisko pięciokrotny wzrost kapitalizacji od dnia debiutu, z 475 mln zł do 2.033 mln zł) oraz Kernel Holding (blisko czterokrotny wzrost kapitalizacji od dnia debiutu, z 1.520 mln zł do 5.526 mln zł)" - czytamy dalej w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Na przełomie kwietnia i maja rusza indeks WIG Ukraina

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ae44
zobacz sobie też tu:

http://wig-20.blogspot.com
http://mwig40.blogspot.com
8 8
odpowiedź