SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Naczelny i wydawca biuletynu „Wiem” oskarżyli wójta przed wyborami samorządowymi. Teraz publikują przeprosiny w "Echo Dnia"

Wójt podkieleckiej gminy Miedziana Góra, Zdzisław Wrzałka w procesie wyborczym wygrał z wydawcą biuletynu „Wiem”. Pismo oskarżyło wójta m.in. o "zatrudnienie kumpli, będących cwaniakami i przestępcami". Wydawca musiał opublikować przeprosiny na pierwszej stronie „Echo Dnia”.

Article

Biuletyn „Wiem”, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Wolna Inicjatywa Elekcyjna Mieszkańców zarzucało wójtowi gminy Miedziana Góra, Zdzisławowi Wrzałce finansowanie „partyjnych kumpli z pieniędzy mieszkańców i zatrudnianie ich na stanowiskach gminnych”. W tekście biuletynu, które był rozdawany na dwa dni przed pierwszą turą wyborów samorządowych zarzucono Wrzałce również m.in. trucie mieszkańców bakteriami e-coli – według gazety miał on nie poinformować mieszkańców o skażeniu wodociągu i nie dostarczyć wody pitnej.

Gazetki rozdawano na terenie gminy, a Zdzisław Wrzałka zdecydował się na pozwanie Jarosława Wałka, redaktora naczelnego i wydawcy biuletynu „Wiem”.

W tej sprawie zapadł wyrok już w październiku ub.r., ale dopiero teraz opublikowano przeprosiny na pierwszej stronie wydania kieleckiego „Echo Dnia” w związku z uprawomocnieniem się wyroku.

Redaktor naczelny biuletynu musiał przeprosić nie tylko za wskazane wyżej nieprawdziwe tezy, ale również za podanie nieprawdziwej informacji o zadłużeniu gminy, sponsorowaniu osób zrywających plakaty wyborcze jego konkurentów.

Szef „Wiem” decyzją sądu musi też wręczyć wójtowi własnoręcznie napisane i podpisane przeprosiny, a identyczne pismo ma wręczyć Zdzisławowi Wrzałce przedstawiciel Stowarzyszenie Wolna Inicjatywa Elekcyjna Mieszkańców.

Oboje mają zapłacić 5 tysięcy złotych na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Plusik” w Kostomłotach Drugich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Naczelny i wydawca biuletynu „Wiem” oskarżyli wójta przed wyborami samorządowymi. Teraz publikują przeprosiny w "Echo Dnia"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl