SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Taniec z gwiazdami”, „Star Voice” i publicystyka w stacjach newsowych bez publiczności

W najbliższym czasie nadawcy telewizyjni będą realizować programy bez udziału publiczności w studio. Dotyczy to zarówno widowisk na żywo typu „Taniec z gwiazdami” Polsatu, „Star Voice” TVP2 i publicystyki w TVN24, TVP Info i Polsat News, jak i audycji nagrywanych wcześniej. Nadawcy z powodu koronowirusa zmieniają swoje ramówki, m.in. TVP ABC i TVP Kultura w ramach specjalnych pasm bez reklam pokażą audycje dla dzieci i młodzieży.

Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino w pierwszym odcinku show „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami 11”Article

Dotychczas w Polsce potwierdzonych zostało 31 przypadków zakażenia koronawirusem. Aby ograniczyć rozwój wirusa, rząd podjął decyzję o m.in. zamknięciu szkół, uczelni wyższych, kin, teatrów i innych placówek kulturalnych, czy odwołaniu imprez masowych (odbywających się na dworze przy publiczności co najmniej 1 tys. osób, w hali - 500 osób, a w przypadku imprezy sportowej w hali - 300 osób).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Z najnowszych informacji wynika, że z powodu COVID-19 polscy nadawcy telewizyjni w trybie nagłym w środę podjęli decyzję o rezygnacji z publiczności podczas nagrań programów. Dotyczy to zarówno realizacji produkcji przy udziale kilkusetosobowej widowni w studio, jak i mniejszej.

„Taniec z gwiazdami” i „Star Voice” wśród programów bez publiczności

W Telewizji Polsat widzowie bez studyjnej publiczności w najbliższych tygodniach (począwszy od 13 marca) będą oglądać widowisko „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, które emitowane jest w piątkowe wieczory. W identycznej sytuacji znajdzie się również nadawana w soboty o 20.30 „Debata tygodnia”.

Aktualnie u tego nadawcy trwają prace na planie innych nie realizowanych na żywo dużych programów telewizyjnych, których formuła przewiduje publiczność w studio, m.in. „Twoja twarz brzmi znajomo”, czy „The Four. Bitwa o sławę”. W najbliższym czasie projekty będą nagrywane bez publiczności. Z racji, że te odcinki emitowane będą za kilka tygodni, nadawca być może przynajmniej część zdjęć przesunie na okres późniejszy (np. formuła „The Four” przewiduje, że to po części widzowie w studio oceniają uczestników), bądź zastosować jeszcze inny manewr.

- Sytuacja się zmienia na bieżąco, dlatego w zależności od sytuacji będziemy podejmować odpowiednie decyzje. Z jednej strony musimy i chcemy stosować się do zaleceń rządu, a z drugiej staramy się przygotowywać dla naszych widzów ciekawy kontent - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat.

W Telewizji Polskiej bez udziału publiczności odbywać się będzie nadawany na żywo w piątkowe wieczory w TVP2 nowy talent-show „Star Voice. Gwiazdy mają głos”. Jak poinformował dyrektor TAI Jarosław Olechowski, widowni nie będzie również w programach publicystycznych TVP Info, m.in. w „Studio Polska”. - Cały czas pracujemy nad zmianą ramówki i dostosowaniem jej do nowych potrzeb informacyjnych związanych z zagrożeniem korona wirusem - informuje portal Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski.

- Do niezbędnego minimum ograniczyliśmy podróże służbowe. Dziennikarze i ekipy zdjęciowe wracające z zagranicy objęte są obowiązkową 14-dniową kwarantanną - pisze na swoim profilu na Twitterze Olechowski.

Telewizja Polska przestrzega również zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego podczas realizacji innych programów, których formuła przewiduje publiczność w studio (m.in. „Dance Dance Dance”, czy „To był rok!” itd.)

Odwołano Fryderyki 2020, galę miał relacjonować TVN

W środę podjęta została decyzja o całkowitym odwołaniu Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (Fryderyk Festiwal 2020), która miała się odbyć 14 i 15 marca br. Jeszcze dzień wcześniej wydarzenie miało mieć miejsce, ale bez udziału publiczności w studio. - Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych - informuje organizator w wydanym komunikacie. - Wyniki głosowania Akademii Fonograficznej opublikujemy we wtorek, 17 marca, na stronie fryderyki.pl oraz w mediach społecznościowych Fryderyk Festiwal - dodaje.

Fryderyki 2020 z 14 marca na żywo miał relacjonować TVN. Z racji odwołania imprezy stacja była zmuszona zmienić ramówkę - w tym czasie pokaże film „Jeszcze dłuższe zaręczyny”.

Telewizja TVN zrezygnowała z publiczności również przy realizacji programów publicystycznych w TVN24, podobnie jak TVP i Telewizja Polsat.

Aktualnie Telewizja TVN nie nagrywa innych dużych widowisk przy udziale widowni studyjnej. Jak wynika z naszych informacji, aktualnie nadawcy telewizyjni zgodnie z planem pracują nad innymi programami telewizyjnymi, czy serialami. Bez zmian nagrywane są sceny plenerowe, ale przy zachowaniu szczególnych środków bezpieczeństwa związanych z ochroną przed koronawirusem.

TVN24 przechodzi na rotacyjny tryb pracy

Jak wynika z naszych informacji, w pionie informacji TVN w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem TVN Discovery Polska podjęło decyzję o zmodyfikowaniu organizacji pracy. Wprowadzono tryb rotacyjny pracowników, co ma na celu „zapewnienie wszystkim pracownikom i współpracownikom dobrych warunków do pracy, a jednocześnie utrzymanie ciągłości pracy anteny TVN24”.

- Zespoły realizujące produkcje newsowe będą pracowały w trybie rotacyjnym. To spowoduje, że niektóre dotychczasowe programy TVN24 będą prowadziły osoby znane z innych programów informacyjnych TVN. Znacząco ograniczona została również liczba gości zapraszanych do studia - informuje portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, szefowa komunikacji korporacyjnej TVN.

Startują specjalne ramówki

 

Nadawcy telewizyjni w odpowiedzi na aktualną sytuację z COVID-19 zmieniają ramówki, zwłaszcza jest to widoczne w stacjach informacyjnych. TVP Info od wtorku emituje nowy program „Koronawirus Poradnik” z takimi informacjami, m.in. jak uniknąć zarażenia i rozpoznać symptomy koronawirusa. Cykl trwa 10 minut, emitowany jest po godz. 9.00, 12.00, 16.00, 19.00 i 23.00. Prowadzi go Adam Giza.

Swój program dotyczący koronawirusa - „Koronawirus - Raport” - od poniedziałku pokazuje TVN24. Program ma podobną formułę: są w nim podawane najważniejsze informacje o koronawirusie, m.in. w formie rozmów z ekspertami. Cykl trwa 40-45 minut, emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 i w soboty o godz. 21:30.

Chwilowo z ramówki TVN24 wypadł również cykl porannych wywiadów Konrada Piaseckiego o kampanii prezydenckiej.

TVP ABC i TVP Kultura ze specjalnymi pasmami dla dzieci i młodzieży bez reklam

Z racji, że na okres dwóch tygodni odwołane zostały zajęcia w szkołach i na uczelniach, Telewizja Polska na swoje tematyczne anteny wprowadza specjalne codzienne kilkugodzinne pasma dedykowane dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom, które nie będą przerywane blokami reklamowymi.

TVP ABC codziennie w godz. 8.00-13.00 pokaże takie produkcje, jak m.in. „Al-chemik”, „Zaczarowany świat”, „Teleranek”, „Zagadki zwierzogromadki”, „Zwierzaki czytaki” oraz „Studio ABC”. Z kolei TVP Kultura uruchamia specjalne pasmo edukacyjne dla rodzin „Literatura, sztuka i muzyka”. Codziennie w godz. 13.00-17.00 stacja zaprezentuje filmy fabularne, spektakle Teatru Telewizji, czy seriale zgodne z obowiązującym kanonem lektur, np.: „Szatan z siódmej klasy”, „W pustyni i w puszczy”, „Zemsta”, „Niezapomniany Leonard Bernstein - spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki historii”.

- Jesteśmy w tych dniach wspólnie z rodzicami. Bezpiecznie, bez reklam i zgodnie z podstawą programową nauczania - komentuje Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP.

Gwiazdy disco polo oraz Polo TV w specjalnej akcji myją ręce

Od wtorku stacja Polo TV na swoim profilu na Facebooku publikuje krótkie filmiki, w których prezenterze stacji oraz gwiazdy muzyki disco polo w zabawny sposób przedstawiają profilaktykę oraz działania chroniące przed koronawirusem.

Na chwilę obecną dostępne są materiały z udziałem Edyty Folwarskiej, Playboys i Boys. W najbliższym czasie mają się pojawić filmiki z udziałem m.in. Zenona Martyniuka, czy Czadomana.

Dołącz do dyskusji: „Taniec z gwiazdami”, „Star Voice” i publicystyka w stacjach newsowych bez publiczności

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ona
A jaka to melodia? Dalej z publicznoscia😱😱😱😱
odpowiedź
User
Ja_2020
Ciekawe, że "Star Voice" bez publiczności, a w Krakowie trwają nagrania "To był rok!" dla TVP 1 z udziałem publiczności co można podejrzeć na Insta.
odpowiedź
User
waw
A jaka to melodia? Dalej z publicznoscia😱😱😱😱

Tylko kiedy odbyły się nagrania?
odpowiedź