SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawcy telewizyjni wracają do biur lub wprowadzają tryb hybrydowy

Kolejni nadawcy telewizyjni są na etapie powrotu do pracy stacjonarnej lub wprowadzania trybu hybrydowego. Oprócz TVN Grupa Discovery są to m.in.: TVP, Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Kino Polska TV, Canal+ i Paramount Global - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Nadawcy telewizyjni w marcu 2020 roku z powodu pandemii COVID-19 w trybie nagłym przeszli na pracę zdalną. W biurze w ścisłym reżimie sanitarnym mogli pojawiać się tylko pracownicy, którzy ze względu na specyfikę swojej pracy nie mogli pracować zdalnie (np. zarząd, obsługa technologiczna przy realizacji programów, zwłaszcza nadawanych na żywo, ochrona, itp.).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Od 14 marca TVN Grupa Discovery wprowadziła hybrydowy tryby pracy, w którym przez 3 dni w tygodniu pracownicy pracują stacjonarnie, a dwa 2 dni - w domu. Jak zdradził nam nadawca, wdrożona strategia została opracowana zgodnie z globalnymi wytycznymi dla Discovery na świecie „w oparciu o nasze lokalne potrzeby biznesowe, zasady bezpieczeństwa, preferencje pracowników, o które pytaliśmy w specjalnie przygotowanej ankiecie oraz uwarunkowania prawne”.

- Dążymy do stworzenia wszystkim w firmie takiego środowiska pracy, które oferuje jak najlepsze warunki i pozwala możliwie najlepiej wykorzystać nowe rozwiązania biurowe i technologię - informowało portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Grupa Discovery.

Do biur powrócili również pracownicy TVP, Telewizji Polsat i TV Puls

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, również kolejni nadawcy decydują się na powrót do biur - powrotu do tradycyjnej pracy stacjonarnej lub wprowadzania trybu hybrydowego.

Jako pierwsza do biur powróciła już Telewizja Polska, która stosuje tryb hybrydowy (część pracowników pracuje stacjonarnie, a część - zdalnie lub hybrydowo).

- Praca w redakcjach newsowych z racji specyfiki odbywa się co do zasady stacjonarnie. W przypadku pracowników redakcji, których profil pracy umożliwia pracę zdalną wprowadzone zostały grafiki, które pozwalają zaplanować pracę w takim sposób, aby jak najmniej pracowników musiało się ze sobą kontaktować. Praca zdalna dotyczy głównie pracowników administracyjnych i biurowych. Pracownicy i współpracownicy, którzy z racji charakteru pracy wykonują swoje obowiązki stacjonarnie zachowują dystans społeczny oraz mają dostęp do niezbędnych środków higieny takich jak maseczki, rękawiczki i żele antybakteryjne. Przestrzenie, w których odbywa się praca są regularnie dezynfekowane i ozonowane - informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVP.

Od kilku dni stopniowo do biur powracają kolejni pracownicy Telewizji Polsat. Nadawca zdecydował się wrócić do tradycyjnej pracy stacjonarnej, ale niektórzy pracownicy będą mogli pracować hybrydowo. - Od kilku dni przywracamy normalny tryb pracy, ale zachowujemy takie zasady jak maseczki w budynkach, dezynfekcja, mierzenie temperatury, testowanie pracowników - mówi nam Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat.

Z kolei Telewizja Puls od początku marca wprowadziła pracę hybrydową, w ramach której pracownicy przez cztery dni w tygodniu przychodzą do biur, a przez jeden dzień - pracują z domu.

- W Telewizji Puls w czasie ostatnich dwóch lat pandemii COVID-19, wprowadziliśmy szereg działań, mających na celu zminimalizowanie zakażenia. Wśród nich m.in.: pracę zdalną i zmianową, możliwość testowania, zakup do siedziby lamp bakteriobójczych i wirusobójczych, regularną dezynfekcję pomieszczeń. Uważnie monitorujemy raporty Ministerstwa Zdrowia i na bieżąco na nie reagujemy. Obserwując spadek zakażeń, zdecydowaliśmy się wprowadzić w Telewizji Puls od 1 marca br. pracę hybrydową - 4 dni stacjonarnie, 1 dzień na home office, przy jednoczesnym utrzymaniu możliwości testowania i zachowaniu podstawowych środków ostrożności jak dystans i dezynfekcja - informuje nas biuro prasowe Telewizji Puls.

Kino Polska TV, Canal+ i Paramount Global w najbliższym czasie zaczną pracę hybrydową

Część nadawców do biur powróci w najbliższych tygodniach. W tym gronie znajduje się m.in. Kino Polska TV, które od początku kwietnia br. będzie pracować w trybie hybrydowym (2 dni w tygodniu w biurze, 3 dni w tygodniu - home office) i rotacyjnie (pracownicy obecni w biurze w różne dni). W ostatnich dwóch latach nadawca pracował głównie w trybie zdalnym. - Od marca 2020 roku, czyli od początku pandemii COVID-19, Kino Polska TV, z małymi przerwami, pracuje całkowicie zdalnie z wyjątkiem tych działów, których praca wymaga fizycznej obecności pracowników w biurze. Te działy to m.in.: dział emisji i dział studio - komunikuje nam Kino Polska TV.

Nadawca aktualnie pracuje nad grafikami dla pracowników na najbliższe tygodnie nowego systemu pracy. - Obecność w biurze układamy tak, by pracownicy działów, które blisko ze sobą współpracują, mogli spotkać się osobiście - informuje nas.

Pod koniec marca pracę hybrydową ma zacząć Canal+. - Teraz jeszcze pracujemy zdalnie z wyjątkiem działów, które przychodzą do biura ze względu na specyfikę pracy. Od końca marca planujemy powrót do biur w trybie hybrydowym - mówi nam Katarzyna Szczepanik z biura prasowego Canal+.

Powrót do biura planuje także Paramount Global (do 15 lutego - ViacomCBS). Aktualnie trwają szczegółowe ustalenia w tym temacie, ale najprawdopodobniej spółka również będzie pracować hybrydowo. - Aktualnie jesteśmy w fazie planowania powrotu do naszej siedziby - ucina w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska, PR manager Paramount Global.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy telewizyjni wracają do biur lub wprowadzają tryb hybrydowy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ehhh
I po co?
odpowiedź
User
Ela
Polskie korpo to polskie koropo, w USA po biurowcach powstają budynki mieszkalne. A u nas dyrektorzy sprzedazy musza mieć wszystkich na widoku, najlepiej na smyczy
odpowiedź