SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadlatują "Złote Kaczki 2004"

1 marca poznamy laureatów najstarszej polskiej nagrody filmowej - Złote Kaczki 2004

Czytelnicy miesięcznika FILM jak co roku uhonorują najlepszych twórców, aktorów i filmy. Laureaci odbiorą statuetki już po raz 48, uroczystość odbędzie się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

"Złote Kaczki" to najstarsza i najpopularniejsza polska nagroda filmowa, przyznawana od 1956r. Plebiscyt na najlepszy film polski i zagraniczny po raz pierwszy ogłoszono wśród czytelników FILMU w 10-lecie istnienia miesięcznika. "Złote Kaczki", to nagroda szczególna, gdyż przyznaje ją publiczność, a nie wąskie grono jury.

Czytelnicy miesięcznika FILM po raz 48 wybierają najlepszych w następujących kategoriach: polska aktorka, polski aktor, polski film, autor muzyki do polskiego filmu i film zagraniczny oraz najlepsza edycja DVD.

Tradycyjnie przyznana zostanie nagroda specjalna redakcji miesięcznika FILM, a także nagroda w kategorii - najlepszy film off-owy. Po raz pierwszy wręczymy nagrodę Złotego Smoka - przyznaną wspólnie przez RMF FM i portal INTERIA.PL - dla najbardziej obiecującego polskiego reżysera.

Statuetki "Złotych Kaczek", które otrzymają laureaci zaprojektował Tadeusz Markiewicz, autor wielu wspaniałych pomników, każda z nich pokryta jest 24-ro karatowym złotem.

Głosowanie w plebiscycie przebiegało za pośrednictwem kartek pocztowych oraz strony internetowej. W sumie oddano 15 tysięcy ważnych głosów.

W poszczególnych kategoriach uczestnicy głosowania nominowali:

najlepsza polska aktorka

Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura, Małgorzata Foremniak.

najlepszy polski aktor

Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Stuhr.

najlepszy polski film

Pornografia, Ciało, Show.

najlepszy autor muzyki do polskiego filmu

Zbigniew Konieczny, Michał Lorenz, Krzesimir Dębski.

najlepszy film zagraniczny

Władca pierścieni .Dwie wieże, Matrix Reaktywacja, Matrix Rewolucje.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 1 marca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nadlatują "Złote Kaczki 2004"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl