SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nagroda dla Radia Parlament PR SA

Nagroda dla Radia Parlament PR S.A. w konkursie Senatu RP

Zespół Radia Parlament Polskiego Radia S.A. otrzymał 26 lutego br. pierwszą nagrodę w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Longina Pastusiaka, na publikacje poświęcone działalności Senatu w roku 2003, w kategorii „dziennikarz ogólnopolskiej rozgłośni radiowej”.

Dziennikarze naszego Radia uzyskali to wyróżnienie za, jak napisano w uzasadnieniu Kapituły Nagrody, „podjęcie cennej inicjatywy dotyczącej nowego sposobu relacjonowania obrad i działalności Senatu”. Z rąk Marszałka honorowy dyplom odebrał na uroczystości w Senacie, kierownik Radia Parlament Henryk Walczak.

Marszałek Longin Pastusiak, gratulując laureatom zaznaczył, że Senat przywiązuje bardzo dużą wagę do współpracy ze środkami masowego przekazu. Dodał, że konkurs został ogłoszony, by zainteresować media pracami Senatu, który w dużej mierze przyczynia się do jakości stanowionego prawa.

Radio Parlament Polskiego Radia S.A. działa od 3 lat. Na fali długiej 198 kHz nadaje specjalistyczny program poświęcony tematyce parlamentarnej, a przede wszystkim transmituje obrady Sejmu i Senatu. W publicystycznych audycjach, nadawanych przed początkiem obrad i w przerwach posiedzeń, zapraszani do mikrofonu posłowie, senatorowie i eksperci wyjaśniają projekty ustaw i tłumaczą zawiłości powstającego prawa. Radiowi dziennikarze relacjonują też prace komisji sejmowych i senackich, wydarzenia kuluarowe oraz codzienną aktywność posłów i senatorów.

W roku 2002 radiową redakcję wyróżniono za wiedzę merytoryczną w konkursie "Najlepsi dziennikarze w opinii posłów".

W tegorocznej, pierwszej edycji senackiego konkursu I nagrodę w kategorii telewizji ogólnopolskiej przyznano Markowi Drążewskiemu za film dokumentalny "Senat RP", zrealizowany na zlecenie Telewizji Polonia. Film ukazuje historię i rolę Senatu w dziejach Polski.

Nagrodzono też zespół TV Polonia realizujący program "Wieści Polonijne". Jury podkreśliło konsekwencję w informowaniu widzów w Polsce i Polaków mieszkających poza krajem o pracach Senatu i komisji senackich.

Publikacje oceniało jury złożone z dziennikarzy i przedstawicieli stowarzyszeń dziennikarskich.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagroda dla Radia Parlament PR SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl