SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagroda im. Fikusa dla Magdaleny Gałczyńskiej, nagroda specjalna Press Clubu – dla Karoliny Baca-Pogorzelskiej i Piotra Czabana

Magdalena Gałczyńska z Onetu została laureatką tegorocznej Nagrody im. Dariusza Fikusa, przyznawanej przez jury złożone z redaktorów naczelnych największych dzienników, tygodników opinii i portali. Dziennikarkę doceniono za cykl publikacji „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości”. Karolina Baca-Pogorzelska i Piotr Czaban odebrali nagrodę specjalną Press Club Polska. Nagrody wręczano w środę, w trakcie uroczystej gali.

Fot. Press Club Polska/FaceboookArticle

Cykl Magdaleny Gałczyńskiej ukazał się na portalu Onet.pl latem 2019 r. W efekcie publikacji w sierpniu ub. roku do dymisji podał się ówczesny wiceminister Łukasz Piebiak. - Dziękuję kolegom i koleżankom z Onetu, dziękuję mężowi i moim synom bliźniakom, którzy wiedzą, jak to jest, kiedy mama jest, a jakby jej nie było - mówiła dziennikarka, odbierając nagrodę.

Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska odebrał Bartłomiej Godusławski za cykl publikacji na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” o poszkodowanych w aferze GetBack. Jury przyznało także nagrodę specjalną Press Club Polska. Otrzymali ją Karolina Baca-Pogorzelska i Piotr Czaban. W uzasadnieniu podano, że reporterzy nagrodzeni zostali za wielomiesięczne, konsekwentne, uwieńczone sukcesem wysiłki na rzecz ewakuacji z Syrii małżeństwa dziennikarzy Assmy i Omara Al-Halabich wraz z rodziną. 

O przyznaniu tej nagrody członkowie Press Club Polska informowali z dużym wyprzedzeniem - już na początku września. - Oboje poświęcili swój prywatny czas docierając do każdego, kto mógł pomóc, by ocalić życia Assmy, Omara i ich dzieci, którzy dzięki tym wysiłkom są już bezpieczni w Polsce – informował wówczas fundator nagrody.

Gościem tegorocznej gali była szefowa białoruskiego Press Clubu Julia Słuckaja. Opowiadała o represjach, które spotkają niezależnych dziennikarzy na Białorusi.

Karolina Baca-Pogorzelska (wraz z Michałem Potockim) była też laureatką ubiegłorocznej edycji Nagrody – wówczas jury przyznało ją parze reporterów za cykl tekstów na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” poświęconych importowi antracytu z Donbasu.

Nagroda im. Dariusza Fikusa została ustanowiona w 1997 roku przez redakcję "Rzeczpospolitej". W 2009 rodzina red. Fikusa odebrała nagrodę gazecie i od 2011 roku przyznawana jest przez Press Club Polska.

Nagroda Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska jest przyznawana od 2016 roku za najbardziej wartościowe dla odbiorcy materiały dotyczące finansów osobistych.

Nagroda specjalna Press Club Polska została ustanowiona w 2019 roku, Jej pierwszymi laureatami byli Tomasz i Marek Sekielscy za film „Tylko nie mów nikomu”.

Dołącz do dyskusji: Nagroda im. Fikusa dla Magdaleny Gałczyńskiej, nagroda specjalna Press Clubu – dla Karoliny Baca-Pogorzelskiej i Piotra Czabana

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TS
Zabawny konkursik
odpowiedź
User
Propaganda
Nagrody dla oficerów propagandowych przyznawane przez ich mocodawców. Ponury żart a nie niezależne media
odpowiedź
User
abcd
Nagrody dla oficerów propagandowych przyznawane przez ich mocodawców. Ponury żart a nie niezależne media

Oficerów to macie, towarzyszu, w waszych mediach. Zapytajcie o zdanie tow. Nartowskiej.
odpowiedź