SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Baca-Pogorzelska z Potockim, Haszczyński i Aksamit nominowani do Nagrody im. Fikusa, Stefan Szczepłek z nagrodą specjalną

Do tegorocznej Nagrody im. Dariusza Fikusa, przyznawanej za dziennikarstwo najwyższej próby, nominowani zostali Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki z „Dziennika Gazety Prawnej”, Jerzy Haszczyński z „Rzeczpospolitej” i Bożena Aksamit z „Gazecie Wyborczej”. Natomiast nagrodę specjalną przyznano Stefanowi Szczepłkowi z „Rzeczpospolitej”.

Stefan Szczepłek, fot. akpaArticle

Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki zostali nominowano za cykl artykułów w „Dzienniku Gazecie Prawnej” o imporcie antracytu z Donbasu - regionu Ukrainy okupowanego przez wojsko rosyjskie, Jerzy Haszczyński - za artykuł „‘Król’ Twardocha? Gdzieś to już czytałem”, a Bożena Aksamit (która zmarła 1 lutego br.) - za reportaż „Sekret Świętej Brygidy” w „Gazecie Wyborczej”.

Nagroda im. Dariusza Fikusa jest przyznawana za tekstowy materiał dziennikarski, opublikowany w prasie lub internecie, w poprzednim roku. Laureat otrzymuje dyplom oraz 10 tys. zł, partnerem nagrody jest Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol.

Zwycięzcę wybrała kapituła, w której są Leszek Będkowski (z „Polityki”), Łukasz Fikus (syn Dariusza Fikusa), Barbara Kasprzycka (z „Dziennika Gazety Prawnej”), Agata Komosa (z Wirtualnej Polski), Marcin Lewicki (z Press Club Polska), Paweł Ławiński (z Onetu), Jacek Pochłopień (z „Wprost”), Paweł Siennicki (z „Polska The Times”) i Rafał Zakrzewski (z „Gazety Wyborczej”).

Laureat nagrody zostanie ogłoszony podczas gali w maju br. w Warszawie. Wtedy też nagrodę specjalną im. Dariusza Fikusa otrzyma Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy od lat związany z „Rzeczpospolitą”. Został wyróżniony przez kapitułę za „wieloletnie dziennikarstwo sportowe najwyższej próby oraz za udane przekraczanie granic własnej specjalizacji zawodowej”.

W ub.r. Nagrodę im. Dariusza Fikusa otrzymali Andrzej Gajcy i Janusz Schwertner z Onetu, a nagrodę specjalną - Krzysztof M. Kaźmierczak, dziennikarz badający sprawę śmierci Jarosława Zientary.

Dołącz do dyskusji: Baca-Pogorzelska z Potockim, Haszczyński i Aksamit nominowani do Nagrody im. Fikusa, Stefan Szczepłek z nagrodą specjalną

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
USB
Nie ma to jak nominować nieboszczkę, żeby parę zeta zaoszczędzić na nagrodzie :)
odpowiedź
User
HDMI
E. Widzę tu raczej chęć upamiętnienia kogoś.
odpowiedź
User
VGA
Bardzo fajnie, że są takie inicjatywy. Szkoda, że mało o nich słychać. Mnie się podoba, a upamiętnienie dobrej dziennikarki to świetna idea. Zastanawiam się tylko, czy komitet będzie kiedyś szukał kandydatów poza narzucającymi się mediami głównego nurtu.
odpowiedź