SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagrody dla dziennikarzy

... za zasługi na rzecz ustanowienia Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych

 Iwona Schymala (TVP 1), Małgorzata Wiśniewska (TVP 2), Paweł Walewski (Polityka), Sławomir Zagórski (Gazeta Wyborcza),  Premier RP Marek Belka, Minister Zdrowia Marek Balicki, muzyk Krzysztof Jakowicz oraz Małgorzata Kownacka i Jadwiga Kamińska z Polskiego Radia zostały uhonorowane za szczególne zasługi na rzecz ustanowienia Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Dyplomy honorowe wręczono podczas walnego zgromadzenia Polskiej Unii Onkologicznej. Okazją była deklaracja premiera Marka Belki, który zobowiązał się wystąpić z inicjatywą ustawodawczą do parlamentu. Należy podkreślić, że przełom w pracach na rzecz ustawy nastąpił po 15 latach starań.

Wśród wyróżnionych „za szczególne zasługi i wyróżniającą się aktywną i owocną pracę i działalność statutową na rzecz Polskiej Unii Onkologii w dążeniu do ustanowienia Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych” znalazły się dwie dziennikarki Polskiego Radia: Małgorzata Kownacka oraz Jadwiga Kamińska. 


Małgorzata Kownacka – absolwentka Wydziału Biologii UW, z Polskim Radiem związana jest od 1978 roku. Obecnie pracuje w Redakcji Popularyzacji Wiedzy i Edukacji PR S.A., gdzie tworzy audycje propagujące wiedzę medyczną, psychologiczną oraz przyrodniczą w sposób dogłębny i przystępny. Dzięki świetnemu głosowi, doskonałemu przygotowaniu merytorycznemu, a także  kulturze słowa, cieszy się ogromną sympatią słuchaczy. Otrzymała m.in. nagrodę Fundacji „Promocja Zdrowia” – Biały Kruk oraz nagrodę „Gazety Farmaceutycznej”. Jest dwukrotną laureatką nagród: im. Winawera – za popularyzację wiedzy na antenie radiowej oraz im. Sterlinga – za cykl audycji o gruźlicy i chorobach płuc. W 2003 r. „za popularyzację wiedzy i umiejętność poruszania najtrudniejszych problemów na antenie oraz dar zjednywania sobie słuchaczy i rozmówców” Małgorzata Kownacka otrzymała Złoty Mikrofon – prestiżową nagrodę Polskiego Radia S.A. W ubiegłym roku dziennikarka otrzymała również nagrodę Przewodniczącej KRRiT „za realizację misji publicznej poprzez popularyzację nauk medycznych w audycjach Polskiego Radia”.

Małgorzata Kownacka przez 6 lat była również dziennikarzem TV Polonia, gdzie prowadziła program „Porozmawiajmy”.

Jadwiga Kamińska - od ponad 13 lat przygotowuje audycje w Programie 1 Polskiego Radia S.A. Popularyzuje wiedzę medyczną i promuje zdrowy styl życia oraz profilaktykę zdrowotną. Jest też inicjatorką i organizatorką wielu akcji pro-zdrowotnych m.in. „Światowego tygodnia mózgu”, akcji informacyjnej związaną z utworzeniem Narodowego Funduszu Zdrowia, „Dnia alergii”, czy „Urlopu dla zdrowia, dobrej kondycji i urody”. Jest laureatką nagrody Fundacji „Promocja Zdrowia” – Biały Kruk, a także wyróżnienia „Osobowość roku w kategorii media”. Została wybrana prezesem stowarzyszenia „Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia” - ogólnopolskiej organizacji dziennikarzy zajmujących się problematyką medyczną, w imieniu którego w listopadzie 2004 roku odebrała nagrodę Media Trend za aktywną działalność dziennikarzy zajmujących się problemami ochrony zdrowia.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagrody dla dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl