SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen i Lasy Państwowe nagrodzone na gali „Do Rzeczy”, którą sponsorowały. Nagroda specjalna dla Obajtka

W trakcie dziesiątej edycji nagrody Strażnik Pamięci, organizowanej przez tygodnik „Do Rzeczy”, dwie ważne nagrody powędrowały do partnerów imprezy: Lasów Państwowych i PKN Orlen. Nagrodę specjalną oraz nagrodę Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej przyznano prezesowi Orlenu Danielowi Obajtkowi.

Statuetki nagrody "Strażnik Pamięci" Fot. Facebook/Do RzeczyArticle

Galę wręczenia nagród zorganizowano w poniedziałek wieczorem na Zamku Królewskim w Warszawie. W kategorii „Mecenas” statuetka przypadła Lasom Państwowym za – jak podano w uzasadnieniu – „upowszechnianie wartości polskiej kultury materialnej”.

- Mowa o organizacji, która zarządza ponad siedmioma milionami hektarów lasów, co czyni ją największą tego typu w Unii Europejskiej. I robi to nieprzerwanie od 98 lat, ponieważ mimo historycznych zakrętów i zmian, funkcjonuje do dziś, łącząc bogatą tradycję z nowoczesnością - uzasadniał w laudacji redaktor naczelny portalu DoRzeczy.pl Karol Gac.

Nagrodę w kategorii „Instytucja" otrzymał Narodowy Bank Polski za Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka, zaś w kategorii „Twórca" dostał ją prof. Ryszard Legutko. W tej kategorii – co podkreślono - wyróżnienie otrzymał także Krzysztof Skowroński, szef Radia WNET, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Nagrodzeni: Orlen i Daniel Obajtek

Natomiast nagrodę jubileuszową (okazją było dziesięciolecie Strażnika Pamięci) otrzymał naftowy gigant, PKN Orlen. W laudacji podkreślono, że koncern „wspiera twórczość najwyższego lotu, godne osiągnięcia i tradycje, pamięć o najlepszych cechach narodowej wspólnoty i patriotyzm”.

Na sam koniec wręczono też jeszcze jedną nagrodę, nagrodę specjalną „Strażnik Wartości – Custos Virtutum”, przyznawaną pod patronatem tygodnika „Do Rzeczy” przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Otrzymał ją Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. W uzasadnieniu podano m.in., że Obajtek to osoba, która pokazała, „że można zbudować wielki i silny środkowo-europejski koncern multi-energetyczny i która potrafiła z wielkim osobistym zaangażowaniem - przesunąć środek ciężkości z konkurencji, jak miało to miejsce przez lata w Europie Środkowej pomiędzy koncernami Orlen i Mol - na współpracę”.

Obie nagrodzone w trakcie jubileuszowej gali spółki - PKN Orlen, jak i Lasy Państwowe - były partnerami nagrody  (Orlen był partnerem strategicznym). Partnerami głównymi byli PZU i KGHM Polska Miedź, a pozostałymi: Fundacja PKO, PGE, Strabag i Huawei. Tylko dwie ostatnie firmy to podmioty nienależące do Skarbu Państwa.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media, do której należą spółki wydające „Wprost”, „Do Rzeczy” i „Historia Do Rzeczy” przy wzroście wpływów sprzedażowych o 68 proc. do 21,95 mln zł zanotowała spadek zysku netto z 4,52 do 2,25 mln zł. Z kolei spółka Orle Pióro, wydająca tygodnik „Do Rzeczy” i miesięcznik „Historia Do Rzeczy”, w ub.r. zanotowała spadek przychodów o 9,6 proc. do 12,12 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 668,5 do 385,8 tys. zł.

W drugim kwartale br. średnia sprzedaż „Do Rzeczy” wyniosła 29 830 egz. Oznacza to piąte miejsce w sprzedaży wśród tygodników opinii. Wersja drukowana tygodnika sprzedawała się w 22 908 egz. 

 

Dołącz do dyskusji: Orlen i Lasy Państwowe nagrodzone na gali „Do Rzeczy”, którą sponsorowały. Nagroda specjalna dla Obajtka

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mordo Siuris
Taka gala to lepsze niż Muppet Shøw.
odpowiedź
User
Widz777
Taka gala to lepsze niż Muppet Shøw.

Szwagier chwalą nas a ile nas - raz.
A Do Rzeczy miało być takie samodzielne, przyszła koza do woza.
odpowiedź
User
AS
Nie wiadomo, czy bardziej żałosne czy żenujące...
odpowiedź