SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia dla PKN Orlen, Totalizatora Sportowego i Polskiego Funduszu Rozwoju

PKN Orlen i Totalizator Sportowy - to niektórzy z laureatów przyznanych w piątek po raz czwarty Nagród Gospodarczych Polskiego Radia. W tym roku trafiły one do firm, które przyczyniły się do walki z pandemią.

fot. polskie radioArticle

W kategorii Filantrop Polski, w której nagradzane są firmy lub przedsiębiorcy zaangażowani w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną (najlepiej we wszystkich trzech obszarach), nagrodę otrzymał PKN Orlen S.A. Firma ta na walkę z epidemią przeznaczyła już 100 mln. zł. Samo Centrum Zdrowia Dziecka otrzymało 150 tys. zł, co pokrywa m.in. rachunki za paliwo dla karetek na trzy miesiące.

Joanna Zakrzewska z Orlenu przypomniała, że firmie udało się przeformatowanie w ciągu 10 dni linii do produkcji płynu do mycia szyb na linie do produkcji płynu dezynfekcyjnego. „Nie zapomnieliśmy o społecznej odpowiedzialności” – dodała. W tej kategorii na drugim miejscu uplasował się PKO Bank Polski S.A., a na trzecim - KGHM Polska Miedź S.A.

Druga kategoria - przełomowe rozwiązanie – przyznawana jest firmom, które mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok. W tym roku szukano rozwiązań, które pojawiły się w związku z epidemią koronawirusa. Wygrał Totalizator Sportowy, który wprowadził mobilne rozwiązania pozwalające uczestniczyć w grach bez wychodzenia z domu.

Na drugim miejscu znalazła się Polska Agencja Prasowa, nagrodzona za stworzenie #FakeHunter - platformy weryfikacji treści publikowanych w internecie, uruchomionej przez PAP wspólnie z GovTech Polska, której celem jest demaskowanie nieprawdziwych wiadomości dotyczących wirusa SARS-CoV-2. Każdy internauta może zgłaszać wątpliwe treści i otrzymać wiarygodną odpowiedź, zweryfikowaną przez społecznych liderów opinii oraz ekspertów PAP. Andrzej Sadowski z jury, który był zwolennikiem nagrodzenia właśnie tego projektu powiedział, że „z puntu widzenia obywateli i państwa jest on przełomowy" i będzie przydatny i potrzebny także po wygaśnięciu epidemii. Trzecie miejsce zajęła firma OPAKOMET S.A. z grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Trzecia kategoria Nagród Gospodarczych Polskiego Radia to Dobry Zarząd, przyznawana dla zarządu (lub osób zarządzających), dla którego wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. Zwycięzcą został Polski Fundusz Rozwoju za stworzenie tarczy antykryzysowej, która pomogła kilkuset tysiącom polskich przedsiębiorców. Prezes PFR Paweł Borys powiedział, że przygotowanie i przeprowadzenie tej akcji było dla firmy wielkim wyzwaniem i pchnęło ja na nowe tory rozwoju. Na drugim miejscu znalazł się Bank Gospodarstwa Krajowego, a na trzecim - Grupa PKP.

Przyznano też Nagrody Specjalne, które otrzymali: GovTech Polska, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Agencja Rezerw Materiałowych.

Laureatów rankingu wyłoniła specjalnie powołana Kapituła w składzie: prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak, prezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski, dr Artur Bartoszewicz z SGH, prezes PAP Wojciech Surmacz i prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski.

Honorowy patronat nad rankingiem sprawują Ministerstwo Rozwoju oraz ministerstwo Aktywów Państwowych. Partnerem Nagrody jest Agencja Rozwoju Przemysłu, natomiast Partnerem Medialnym – Polska Agencja Prasowa.

Laureaci Nagród Gospodarczych Polskiego Radia w 2020 roku:

Przełomowe Rozwiązanie
I miejsce: Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
II miejsce: Polska Agencja Prasowa SA
III miejsce – Opakomet SA z Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu SA

Filantrop Polski
I miejsce: PKN Orlen SA
II miejsce: PKO Bank Polski SA
III miejsce: KGHM Polska Miedź SA

Dobry Zarząd
I miejsce: Polski Fundusz Rozwoju SA
II miejsce: Bank Gospodarstwa Krajowego
III miejsce: Grupa PKP

Nagrody Specjalne
Govtech Polska
Główny Inspektorat Sanitarny
Agencja Rezerw Materiałowych

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia dla PKN Orlen, Totalizatora Sportowego i Polskiego Funduszu Rozwoju

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PTV
Ale komedia, nagrody rozdali sami sobie, między różnymi podmiotami skarbu państwa :)
odpowiedź
User
Piotr
Towarzystwo wzajemnej adoracji. Swoi mianowani zaufani dają innym swoim mianowanym zaufanym😀. Wszystko w rodzinie zostaje.
odpowiedź
User
223333333
Nie dało się tego słuchać. Jeszcze irytującyi pełen samozachwytu redaktor prowadzący. Dla mnie ekonomia w Trójce to Wiktor Legowicz i Paweł Sołtys. Właśnie : jak tam ceny kawy Panie Pawle?
odpowiedź