SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przyznano Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2021

Bank Gospodarstwa Krajowego, Selvita SA, Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara oraz Solaris Bus & Coach SA – w nowej kategorii „Firma skuteczna w czasach Covid-19” – zostały laureatami V edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia 2021. Kapituła rankingu przyznała również Nagrodę Specjalną – dla TAURON Polska Energia SA.

Article

Laureaci zostali ogłoszeni w piątek 18 czerwca w specjalnym wydaniu audycji „Winien i ma” w radiowej Trójce. Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2021 zostały przyznano w tym roku wyróżniającym się firmom w czterech kategoriach:

•    KATEGORIA: PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIE – nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, od start up-ów po doświadczone firmy, które mogą pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i są obecne na rynku dłużej niż rok. Laureaci: I miejsce: Bank Gospodarstwa Krajowego za inicjatywę Fundusz Trójmorza. II miejsce: Brainly sp. z o.o. za największą na świecie platformę edukacyjną online, pomagająca w zdalnej nauce uczniom i rodzicom. III miejsce: Booksy International sp. z o.o. (polska platforma do umawiania wizyt u fryzjerów, kosmetyczek i barberów).

•    KATEGORIA: FILANTROP POLSKI – nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną (najlepiej we wszystkich trzech obszarach). Laureaci: I miejsce: Fundacja Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara. Fundacja działająca na rzecz wspierania rodziny; sfinansowała m.in. remont Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej oraz przeznaczyła 3 mln zł dla szpitali, w tym  2,5 mln dla szpitala w Raciborzu. II miejsce (ex-aequo): PGE Polska Grupa Energetyczna SA – Fundacja PGE obchodzi w tym roku 10 lat; od początku istnienia Fundacja PGE przekazała ponad 1,6 tys. darowizn różnym instytucjom i organizacjom). II miejsce (ex-aequo): LPP SA – firma, wraz z powołaną przez nią w 2017 roku fundacją, przekazały w 2020 roku ponad 9 mln zł na rzecz podopiecznych blisko 500 organizacji pozarządowych, placówek medycznych i niemedycznych oraz fundacji w całym kraju.

•    KATEGORIA: DOBRY ZARZĄD – nagroda dla zarządu (lub osób zarządzających), dla którego wynik finansowy nie jest jedynym priorytetem w prowadzonej firmie. Laureaci: I miejsce: Selvita SA – jedna z największych firm europejskich świadczących usługi badawczo-rozwojowe, która w ocenie specjalistów polskiego rynku kapitałowego jest  najlepszą spółką na warszawskim parkiecie. II miejsce: Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Bank Polski SA. Człowiek instytucja, żywa legenda polskiej bankowości. III miejsce: Polski Fundusz Rozwoju SA. „Jeszcze nigdy do tak wielu firm pomoc nie trafiała tak szybko, na tak prostych zasadach” – tym hasłem promował PFR wsparcie polskiego państwa w czasie pandemii dla polskich przedsiębiorców, a zarząd funduszu zadbał o to, by tak się właśnie stało.

•    KATEGORIA: FIRMA SKUTECZNA W CZASACH COVID-19 – nagroda dla firm lub przedsiębiorców wykazujących się kreatywnością i skutecznością w trudnych dla gospodarki czasach pandemii koronawirusa. Laureaci: I miejsce: Solaris Bus & Coach  sp. z o.o. – firma, która w dobie pandemii potrafiła wygrać przetarg na dostawę autobusów dla Madrytu i Barcelony. II miejsce: Selena SA. Producent chemii budowlanej. Przykład polskiej firmy, która ruszyła z ekspansją zagraniczną 20 lat temu i  dzięki swojemu ,,międzynarodowemu charakterowi’’ przeszła suchą stopą przez pandemię. III miejsce: Energop sp. z o.o. Firma oferuje gruntowną wiedzę, profesjonalizm i bogate doświadczenie w zakresie kompleksowej prefabrykacji rurociągów. Przykład firmy, której rządowe tarcze pomogły przetrwać kryzys spowodowany pandemią COVID-19.

W tym roku kapituła przyznała również NAGRODĘ SPECJALNĄ 2021, która trafiła do firmy TAURON Polska Energia SA za realizację ,,Zielonego Zwrotu TAURONA’’ – projektu opierającego się na rozwoju odnawialnych źródeł energii (farmy wiatrowe, elektrownie wodne, farmy fotowoltaiczne), który stanowi ważną podstawę budowy wartości Grupy TAURON.

Honorowy Patronat nad Rankingiem sprawują: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Aktywów Państwowych. Patronem Medialnym jest Polska Agencja Prasowa. Sponsorami nagród są Polski Fundusz Rozwoju i PGNiG.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Przyznano Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2021

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl