SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jadwiga Emilewicz, Jarosław Kaczyński, Mariusz i Paweł Szataniakowie oraz Ryszard Pieńkowski z Nagrodami Kisiela 2017

Jarosław Kaczyński i Jadwiga Emilewicz w kategorii "Polityk", Ryszard Pieńkowski w kategorii "Publicysta" oraz Mariusz i Paweł Szataniak z firmy Wielton w kategorii "Przedsiębiorca" zostali laureatami kolejnej edycji Nagród Kisiela.

Article

Wręczenie nagród odbyło się podczas gali w Cafe Rozdroże w Alejach Ujazdowskich 6 w Warszawie. To miejsce, do którego chętnie zaglądał Stefan Kisielewski. Tutaj pierwotnie były rozdawane nagrody, które wręczał sam patron. Gospodarzami gali Nagród Kisiela 2017 byli Maria Kądzielska i Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, wydawcy tygodnika "Wprost".

W kategorii "Polityk" wyróżnienie trafiło do dwojga laureatów - prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz.

- Jest rzeczą dyskusyjną, na ile Stefan Kisielewski zgadzałby się ze stosowanym przez nas instrumentarium w najszerzej rozumianej polityce gospodarczej. Z jednej strony był bowiem liberałem, lecz z drugiej - wyznawał politykę zdrowego rozsądku, a i ten jego liberalizm był zabarwiony konserwatywnym odchyleniem. Zapewne mielibyście Państwo w tej materii różne zdania, więc na tej konstatacji pozostańmy. Natomiast nie ulega wątpliwości, że Stefan Kisielewski tęsknił na normalnością i pragnął żyć w normalnym państwie, w tak silnej, jak to tylko możliwe Rzeczypospolitej. I dlatego niejednemu podejmowanemu przez nas przedsięwzięciu by - moim zdaniem - przyklasnął - napisał Jarosław Kaczyński w liście do uczestników gali.

Ryszaard Pieńowski, założyciel grupy Infor, został nagrodzony w kategorii Publicysta. -To był trochę Wallenrod, był nazywany królem księgowych - mówił o laureacie Jacek Pochłopień, redaktor naczelny tygodnika "Wprost".

Z kolei za "doskonałą przyczepność w biznesie", w kategorii "Przedsiębiorca" nagrodzeni zostali Mariusz i Paweł Szataniak z firmy Wielton. "To bracia, zbudowali firmę daleko poza granicami. Przeżywali wzloty i upadki bo droga do sukcesu to nie autostrada." - mówił o laureatach Jacek Pochłopień. "Robimy coś bardzo prostego – produkujemy naczepy. Nasza firma nie ma tak dużego kapitału, jak np. firma niemiecka, ale chciałem podziękować załodze, to 3 tys. osób." - powiedział Paweł Szataniak.

Nagrody Kisiela przyznawane są w trzech kategoriach: polityk, przedsiębiorca i publicysta. Po raz pierwszy zostały wręczone w 1990 r., a laureatów wskazał sam Stefan Kisielewski. On również wybrał laureatów drugiej edycji nagrody w 1991 r., na krótko przed śmiercią. Od 1992 r. Nagrody Kisiela przyznaje kapituła, w skład której wchodzą laureaci z kolejnych lat.

Dołącz do dyskusji: Jadwiga Emilewicz, Jarosław Kaczyński, Mariusz i Paweł Szataniakowie oraz Ryszard Pieńkowski z Nagrodami Kisiela 2017

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PL
Ta nagroda Kisiela nie ma nic wspólnego z dawną nagrodą Kisiela. Została tylko nazwa. Kto jest w kapitule, a kogo nie ma? No właśnie. Smutne to. Słabe to. I ta reguła, że jakoś tak zawsze nagrody trafiają do rządzących. Bezinteresownie oczywiście, w uznaniu zasług.
odpowiedź