SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Siedmiolatek recenzujący zabawki najbogatszym youtuberem na świecie. „Gaming coraz popularniejszy”

W 2018 r. największe przychody związane z występami w serwisie YouTube - 22 mln dolarów uzyskał 7-letni chłopiec, który wraz z rodzicami testuje zabawki - wynika z rankingu opublikowanego przez „Forbes”. Pierwsza dziesiątka zestawienia zarobiła w sumie ponad 180 mln dolarów, a największą grupę stanowią w niej twórcy zajmujący się grami komputerowymi. - Lista pokazuje rosnącą popularność gamingu, zarówno jeśli chodzi o widownię, jak i zainteresowanie marek influencerami z branży gier i esportu - ocenia dla Wirtualnemedia.pl Michał Kołodziej, szef segmentu Gaming & Entertainment sieci partnerskiej LifeTube.

Article

W tegorocznym rankingu dziesięciu najlepiej zarabiających youtuberów na świecie „Forbes” wylicza, że w okresie od 1 czerwca 2017 do 1 czerwca 2018 r. ich łączne przychody przekroczyły kwotę 180,5 mln dol. i były wyższe o 42 proc. w porównaniu z poprzednim zestawieniem.

7-latek na szczycie, gwiazdy zamykają stawkę

Z listy „Forbesa” wynika, że najlepiej zarabiającym youtuberem na świecie jest 7-latek występujący na kanale Ryan ToysReview. Chłopiec wraz z rodzicami publikuje filmy, na których recenzuje zabawki przeznaczone dla koleżanek i kolegów w jego wieku. W ciągu ostatniego roku popularność kanału (17 mln subskrybentów) oraz partnerstwa z markami przyniosły Ryanowi 22 mln dol.

 

Na podium listy „Forbesa” znaleźli się także Jake Paul (21,5 mln dol. przychodów) oraz Dude Perfect (20 mln dol.). Zaskoczeniem może być dalekie, 9. miejsce PewDiePie, twórcy który w ostatnich latach był na szczycie listy najlepiej zarabiających youtuberów. W ostatnim roku PewDiePie zanotował 15,5 mln dol. przychodów, które uległy znacznej redukcji, gdy po oskarżeniach o publikowanie treści antysemickich i nazistowskich wiele marek zrezygnowało ze współpracy z tym twórcą.

Podobnie jest z innym kontrowersyjnym youtuberem, Loganem Paulem, który po publikacji budzących protesty treści na swoim kanale został odcięty przez YouTube od części swoich przychodów i obecnie znajduje się na ostatnim miejscu zestawienia „Forbesa” z kwotą 14,5 mln dol. zarobioną w minionym roku.

Oto pełna lista „Forbesa” prezentująca youtuberów z najwyższymi przychodami w roku 2017/2018

Ryan ToysReview – 22 mln dol.
Jake Paul – 21,5 mln dol.
Dude Perfect – 20 mln dol.
DanTDM – 18,5 mln dol.
Jeffree Star – 18 mln dol.
Markiplier – 17,5 mln dol.
Vanoss Gaming – 17 mln dol.
Jacksepticeye – 16 mln dol.
PewDiePie – 15,5 mln dol.
Logan Paul – 14,5 mln dol.

Kanały gamingowe rosną w siłę

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Michał Kołodziej, szef segmentu Gaming & Entertainment sieci partnerskiej LifeTube oceniając tegoroczny ranking „Forbesa” podkreśla, że polskim twórcom wciąż daleko do kwot osiąganych przez najbogatszych youtuberów na świecie.

- Mimo że w 2017 roku LifeTube wypłacił swoim twórcom aż 15 milionów złotych, a w tym spodziewamy się dwucyfrowego procentowego wzrostu tej kwoty, zarobki z kampanii w Polsce nadal nie są porównywalne do tych z Zachodu – przyznaje Michał Kołodziej. - Z każdym rokiem są jednak coraz wyższe. To, co bardzo mnie cieszy, to fakt obecności aż 5 gamerów w tym zestawieniu. Pokazuje to stale rosnącą popularność gamingu, zarówno jeżeli chodzi o widownię, jak i zainteresowanie marek influencerami związanymi z gamingiem i esportem.

Według naszego rozmówcy z każdym kolejnym rokiem możemy zauważyć, że coraz więcej marek chce eksponować swoje produkty na kanałach graczy, odpowiadać na ich potrzeby i zapraszać do swoich kampanii najpopularniejszych gamerów na polskim YT.

- Co ważne, podczas ostatniej gali MIXX Awards aż 3 kampanie, które otrzymały nagrody, były kampaniami związanymi z gamingiem - złoto za kampanię „Do Ostatniego Drzewa” oraz 2 srebra za „Wielką Bitwę Streamerów w Fortnite”. To pokazuje, że gaming jest aktualnie jednym z kluczowych trendów na YT i wśród marketerów. Nic nie wskazuje na to, żeby jego popularność mogła zwolnić - podkreśla Kołodziej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Siedmiolatek recenzujący zabawki najbogatszym youtuberem na świecie. „Gaming coraz popularniejszy”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl