SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na urządzenia mobilne

Urządzenia mobilne zrewolucjonizowały fotografię. Od kilku lat prawie każdy użytkownik smartfona ma możliwość robienia profesjonalnych zdjęć o wysokich walorach artystycznych. Zdjęcia mogą jednak wymagać obróbki, a co za tym idzie, odpowiednich aplikacji. Przedstawiamy zestawienie najciekawszych aplikacji mobilnych do edycji obrazów.

Fot. PixinioArticle

Dzięki rozwojowi technologii prawie każdy użytkownik smartfona może zostać fotografem. Współczesne obiektywy i zaawansowane algorytmy umożliwiają uchwycenie wysokiej jakości obrazów o niewątpliwych walorach artystycznych.

Prawda jest jednak taka, że nawet najlepsza fotografia wykonana za pomocą urządzeń mobilnych często wymaga dodatkowej obróbki. Na szczęście, w celu wprowadzenia drobnych korekt czy zmian barw zdjęcia, nie musimy korzystać już z zaawansowanych komputerowych programów graficznych. W sklepach Google Play i App Store można znaleźć wiele użytecznych i darmowych aplikacji do obróbki zdjęć. Poniżej przedstawiamy zestawienie najciekawszych z nich.

VSCO (iOS, Android)

VSCO jest mobilną aplikacją fotograficzną dostępną na urządzeniach z systemem iOS i Android. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom robienie zdjęć za pośrednictwem aplikacji, importowanie gotowych obrazów oraz ich edycję przy wykorzystaniu gotowych presetów, filtrów czy narzędzi do edycji.

Ta aplikacja służy przede wszystkim do zmiany barw, nasycenia i naświetlenia zdjęć. Dodatkowo VSCO umożliwia również edycję filmów (w wersji płatnej).

PhotoDirector  (iOS, Android)

PhotoDirector to aplikacja do edycji zdjęć, która charakteryzuje się niezwykle intuicyjnym i przyjaznym dla użytkownika interfacem. Ta apka oferuje większość podstawowych narzędzi do obróbki obrazów, dzięki którym użytkownik może zmienić gradację kolorów, konfigurować szablony kolaży, czy usuwać lub zmieniać obiekty.

To jednak nie wszystko, aplikacja dysponuje również zaawansowanymi filtrami i funkcjami, które umożliwiają chociażby zmianę tła czy dodanie do zdjęcia zachodzącego za horyzont słońca. Dodatkowo PhotoDirector umożliwia tworzenie animowanych obrazów. Warto wspomnieć, że aplikacja daje użytkownikowi do dyspozycji wbudowaną bibliotekę treści udostępnioną przez Shutterstock i iStock.

Picsart (iOS, Android)

Picsart jest rozbudowaną i kompleksową aplikacją do edycji zdjęć na urządzeniach mobilnych. Program daje użytkownikowi możliwość kreatywnej kontroli nad retuszowanym obrazem. Dodatkowo w aplikacji znajdziemy sporą ilość różnorodnych filtrów, presetów oraz narzędzi. Z aplikacją związana jest również ogromna społeczność użytkowników licząca blisko 150 mln osób.

Warto również wspomnieć, że w aplikacji można znaleźć wiele samouczków, dzięki którym osoby początkujące nie są wrzucone “na głęboką wodę”. Niestety, osoby korzystające z darmowej wersji programu muszą być przygotowane na niemałą ilość reklam zachęcających do skorzystania z płatnej subskrypcji. Wśród płatnych opcji znajduje się chociażby funkcja edycji wideo, większa ilość filtrów czy dodatkowe narzędzia.

Snapseed (iOS, Android)

Aplikacja Snapseed jest uważana przez wielu użytkowników za najlepszy, a zarazem najprostszy w obsłudze program do edycji zdjęć na urządzeniach mobilnych. Oprogramowanie zostało wydane w 2011  przez firmę Nik Software, specjalizującą się w tworzeniu dodatków i wtyczek dla najpopularniejszych programów graficznych (np. Photoshop). Od 2012 roku apka należy do technologiczne giganta Google.

Największą zaletą tej aplikacji jest jej w pełni darmowy charakter. Program jest niezwykle przydatny, zarówno dla fotografów amatorów jak i profesjonalistów, którzy chcą dokonać drobnej edycji na urządzeniu mobilnym. Snapseed umożliwia obróbkę obrazów w formacie JPG, PNG oraz RAW (w odróżnieniu od większości konkurencyjnych aplikacji). Użytkownik korzystający ze Snapseed otrzymuje do dyspozycji pełny wachlarz funkcji, takich jak zmiana kontrastu, jasności, czy perspektywy. Dodatkowo Snapseed pozwala na punktową edycję zdjęcia, bez konieczności dokonywania zmian na całym obrazie.

Instagram (iOS, Android)

Platforma społecznościowa Instagram zrzesza setki milionów ludzi z całego świata. Aplikacja zrewolucjonizowała media społecznościowe, zachęcając użytkowników do publikowania swoich zdjęć i relacji. Należy pamiętać, że apka należąca do Mety (spółka macierzysta Instagrama i Facebooka) umożliwia podstawową edycję zdjęć.

Osoby korzystające z tej platformy mogą używać darmowych filtrów, dodawać napisy, naklejki oraz zmieniać niektóre parametry obrazów i nagrań wideo. Wprawdzie Instagram nie oferuje wielu narzędzi do edycji zdjęć, ale pozwala na szybki retusz i publikację obrazu przy użyciu wyłącznie jednej aplikacji.

TikTok trzecim największym serwisem społecznościowym

TikTok wyprzedził Snapchata i Twittera pod względem globalnej liczby użytkowników. Ustępuje pola jedynie Facebookowi i Instagramowi - wynika z szacunków firmy Insider Intelligence.

Jak usunąć konto na Instagramie? Poradnik

Chcesz zabezpieczyć swoje dane osobowe i pozbyć się kont społecznościowych? A może aplikacja Instagram Ci się już znudziła? W tym poradniku dowiesz się jak usunąć lub tymczasowo wyłączyć konto na popularnej platformie społecznościowej.

Dołącz do dyskusji: Najlepsze aplikacje do edycji zdjęć na urządzenia mobilne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl