SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Toruńskie liceum nr 1 i warszawskie technikum mechatroniczne zwycięzcami 22. rankingu „Perspektyw”

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu i Technikum Mechatronicznne nr 1 w Warszawie to zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. To już 22. Taki ranking, opracowany przez miesięcznik „Perspektywy”.

Jak co roku główni adresaci rankingu to uczniowie i ich rodzice, którzy wkrótce będą podejmowali decyzje dotyczące wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Informacje można czerpać z pięciu rankingów, w tym dwóch głównych: liceów ogólnokształcących i techników oraz trzech ogólnopolskich zestawień dodatkowych: rankingu maturalnego liceów ogólnokształcących, rankingu maturalnego techników oraz rankingu szkół olimpijskich 2020.

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia (maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej). Zasady ustaliła kapituła, złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad, której przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk.

Wśród liceów najlepsze okazało się Uniwersyteckie LO w Toruniu, na drugim miejscu uplasowało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a na kolejnych: V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, XIII LO w Szczecinie, LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach, LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, XXVII LO im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu oraz IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.

 

Wśród techników tryumfowało Technikum Mechatroniczne nr 1 (ZSLiT nr 1) w Warszawie. Na drugim miejscu znalazło się, Technikum nr 7 (ZSE-M) w Nowym Sączu, na trzecim - Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Krakowi, a na kolejnych: Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie, Technikum Elektroniczne nr 7 im. WP w Bydgoszczy, Technikum nr 1 (CKZiU nr 1 „Budowlanka") w Zielonej Górze, Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie (ZS nr 5) w Lublinie, Technikum Komunikacji (ZSK) w Poznaniu i Technikum Organizacji i Zarządzania (ZS nr 8) w Szczecinie.

Przygotowano również podrankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce, opublikowane zostały na portalach edukacyjnych: www.licea.perspektywy.pl, oraz www.technika.perspektywy.pl.

Dołącz do dyskusji: Toruńskie liceum nr 1 i warszawskie technikum mechatroniczne zwycięzcami 22. rankingu „Perspektyw”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl