SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najlepszy notebook dla biznesu

Prawdziwy sprawdzian dla laptopa biznesowego rozpoczyna się, kiedy przestaje udawać komputer stacjonarny. Z daleka od biura i biurka sprzęt, na którym pracujemy, wreszcie może udowodnić swoją wartość - tak jak notebook Prestige 15 firmy MSI, który z powodzeniem przeszedł ponad 30 testów jakości.

Article

To, że na laptopach się pracuje, to oczywistość. Ale to, że nie każdy laptop nadaje się do pracy, może niektórych zaskoczyć. Sukces w biznesie nie przychodzi łatwo - to samo dotyczy komputerów. Sprzęt zaprojektowany z myślą o szczególnie wymagających użytkownikach, jakimi są profesjonaliści i przedsiębiorcy z różnych branż, powinien wyróżniać się szeregiem cech, których brakuje domowemu laptopowi. Komputer biznesowy musi być włączony przez większość dnia, służyć swojemu właścicielowi w nietypowych miejscach i stanowić dla niego swoistą „wizytówkę”. Wybierając notebooka do pracy, warto kierować się zatem kryteriami wydajności, mobilności, wygody i stylu.

W poszukiwaniu świętego Graala wśród laptopów biznesowych, odkryliśmy notebook Prestige 15 - nowy produkt od tajwańskiego giganta MSI, znanego z produkcji gamingowych „potworów”. Zastanawiacie się, co marka specjalizująca się w branży rozrywkowej ma do zaoferowania klientom, którzy komputera używają do pracy, a nie zabawy? Odpowiedź brzmi - wszystko!

Po pierwsze - wydajność

W odniesieniu do notebooka Prestige 15 słowo „laptop” wydaje się niewystarczające. Bardziej na miejscu byłaby „maszyna”, bo smukła i lekka obudowa tego laptopa skrywa wnętrze obdarzone imponującą mocą. Komputery z serii Prestige wyposażone zostały w najnowsze procesory Intel® Core™ i7 dziesiątej generacji. Sześć rdzeni procesora sprawia, że oprogramowanie funkcjonuje bez zarzutu nawet przy zadaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej albo… wielu aplikacjach działających w tym samym czasie, co przecież doskonale charakteryzuje specyfikę pracy w biznesie.

Gwarancję produktywności notebooka Prestige 15 podbija dodatkowo potężny procesor graficzny z serii GeForce® oraz sterowniki NVIDIA Creator.

Przy takim ładunku mocy ważny jest system chłodzenia - autorska technologia Cooler Boost 3 z dwoma dedykowanymi wentylatorami i trzema ciepłowodami sprawnie odprowadza ciepło z laptopa nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Po drugie - mobilność

Długa podróż służbowa, zdalna praca spoza biura albo ważne wielogodzinne spotkanie - w biznesie komputer musi zawsze pozostawać do naszej dyspozycji, niezależnie od bliskiej obecności gniazdka z prądem. Przy piórkowej wadze smukłej obudowy o ciężarze zaledwie 1,6 kilograma, notebook Prestige 15 zapewnia nawet 16 godzin nieprzerwanej pracy dzięki wyjątkowo pojemnej baterii. A kiedy przychodzi pora ładowania, wielofunkcyjne porty Thunderbolt 3 pozwalają na szybkie uzupełnienie mocy.

Również dzięki ich obecności użytkownik może płynnie poszerzyć swoją przestrzeń roboczą, podłączając notebooka do zewnętrznych wyświetlaczy - funkcjonalność, jaką docenią szczególnie ci z nas, którzy często prezentują szerszemu gronu owoce swojej pracy. Dzielenie się plikami ułatwiają także porty USB-C oraz czytnik kart pamięci microSD.

Bolączką „mobilnych” pracowników bywa łączność z Internetem, która lubi zawodzić w najmniej odpowiednim momencie. Najnowsze rozwiązania techniczne, w jakie został wyposażony notebook Prestige 15, zapewniają niezmąconą prędkość pracy w sieci nawet przy transferze dużych plików, jak również w trakcie połączeń wideokonferencyjnych - co ma nadzwyczajne znaczenie dla płynności pracy „w biegu”.

Po trzecie - wygoda

Nasza produktywność rośnie, kiedy możemy pracować w przyjaznych warunkach. Miarą osiągnięć zawodowych nie jest przecież poziom naszego zmęczenia, tylko to, ile zadań - i w jakim czasie - udało nam się wykonać.

Notebook Prestige 15 ma kilka bardzo przydatnych funkcji, które czynią dzień roboczy prostszym i przyjemniejszym. Na przykład odchylany o 180° ekran w cienkiej ramce, który można położyć płasko na blacie, aby wygodnie i profesjonalnie podzielić się treściami ze współpracownikiem, zamiast odwracać w jego stronę cały komputer.

Z kolei ergonomiczna podświetlana klawiatura ze zoptymalizowanym dystansem do aktywacji klawiszy pozwala na bezwysiłkowe pisanie od świtu do zmierzchu - oczywiście w razie potrzeby, której nikomu nie życzymy!

Notebook Prestige 15 został także wyposażony w o 35% większy touchpad, który obsługuje szereg gestów wykonywanych wieloma palcami. Jego czułość na dotyk wzrosła o 30%, czemu towarzyszy poczucie jedwabistej gładkości pod opuszkami palców.

Z myślą o zarówno prywatnym, jak i biznesowym bezpieczeństwie danych, w touchpada wbudowano czujnik linii papilarnych. Bezhasłowe logowanie przy użyciu najnowocześniejszej technologii uwierzytelniania nie tylko dba o spokój naszego ducha, lecz także znacznie przyspiesza surfowanie po Internecie w poszukiwaniu przydatnych informacji.

Tych, którzy lubią pracować w ciszy, a jednostajny szum włączonego komputera przeszkadza im skupić myśli, ucieszy fakt, że notebook Prestige 15 legitymuje się certyfikatem Professional Quiet Mark.

Last but not least - styl

Nie musimy się do tego przyznawać, ale prawda jest taka, że lubimy wyjmować z torby komputer, który przyciąga pełne podziwu spojrzenia. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze - szczególnie w biznesie. Notebook Prestige 15 nie bez powodu ma taką właśnie nazwę. Aluminiowa obudowa o piaskowanej teksturze z krawędziami o charakterystycznym diamentowym szlifie czyni z niego przedmiot nie tylko funkcjonalny, ale też piękny. Wysokiej jakości materiały zastosowane przy jego produkcji sprawiają, że elegancja, którą sobą prezentuje, jest zarazem dyskretna i wyrafinowana.

Dla spotęgowania doznań wizualnych, notebook Prestige 15 oferuje opcjonalnie niesamowicie wierne i realistyczne odwzorowanie obrazu dzięki 15,6-calowemu wyświetlaczowi True Pixel o rozdzielczości 4K, ze stuprocentowym pokryciem przestrzeni barw AdobeRGB oraz technologią True Color.

Ultralekka i wysmukła konstrukcja notebooka Prestige 15 wyróżnia się przy tym iście wojskową niezniszczalnością. Laptop spełnia standardy określone przez amerykańską normę MIL-STD 810G, co oznacza, że pomyślnie przeszedł szereg militarnych testów na wytrzymałość w różnych warunkach pracy i transportu.

Profesjonalizm, efektywność, operatywność, niezawodność - standardy, które w biznesie wyznaczamy samym sobie, powinny służyć nam również do oceny i wyboru sprzętu będącego narzędziem naszej codziennej pracy. Notebook Prestige 15 to prawdziwy sukces producenta na konkurencyjnym rynku laptopów biznesowych. A sukces, jak wiadomo, rodzi sukces. Nasz sukces.