SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Najszybciej ładują się Onet i Money.pl, najwolniej Filmweb, WP.pl i Facebook. Wszystkie serwisy mocno przyspieszyły (TOP14)

Wśród czołowych serwisów internetowych w Polsce najszybciej ładują się Onet.pl i Money.pl, a najwolniej Filmweb, Facebook i WP.pl. Przez ostatnie dwa lata mocno zmalał czas ładowania się wszystkich witryn, najbardziej Onetu, WP, Gazeta.pl i Allegro - wynika z badania firmy Hostersi.

Article

Według pomiarów zrealizowanych przez Hosters pod koniec grudnia ub.r. Onetowi zajmuje zaledwie 0,2 sekundy, żeby po kliknięciu w jego adres przez internautę wyświetlić swoje pierwsze elementy (w badaniu określono ten parametr jako first visual change).

W przypadku Wikipedii, Google.pl i Interii jest to 0,3 sekundy, a w przypadku Gazeta.pl, Money.pl, Filmwebu i Ceneo.pl - 0,4 sekundy. Najwolniej uruchamiają się WP.pl (0,7 sekundy) i Facebook (0,6).

Jeśli chodzi o czas, w którym na stronie głównej wyświetlą się wszystkie elementy (tzw. first visual change), liderem jest Money.pl z 0,6 sekundy. Onetowi i WP.pl zajmuje to 1 sekundę, otoMoto.pl - 1,2 sekundy, a Allegro - 1,5 sekundy.

W tym ujęciu zdecydowanie najwolniej ładuje się Filmweb (przez 3,8 sekundy). Na Facebooku trwa to 2,9 sekundy, na Naszemiasto.pl - 2,8, a na Gazeta.pl - 2,6.

W porównaniu z poprzednim pomiarem z 2017 roku wszystkie analizowane serwisy mocno skróciły czas uruchamiania się. Najbardziej zmalał on w przypadku WP.pl, gdzie dwa lata temu wynosił 30,4 sekundy, oraz Onetu, Gazeta.pl i Allegro, u których w 2017 roku wynosił 23 sekundy.

Natomiast Wikipedii już przed dwoma laty załadowanie się zajmowało tylko 3,4 sekundy, a Google.pl - 6 sekund.

WP.pl w latach 2015-2017 według pomiarów Hostersów uruchamiała się w ciągu 20-30 sekund, natomiast w przypadku Onetu ten czas wydłużył się z 2 sekund w 2015 roku do 23,3 w 2017 roku.

W ostatnim pomiarze oba portale osiągnęły rekordowo krótki czas w bieżącej dekadzie.

Na Gazeta.pl, podobnie jak na Onecie, czas uruchamiania się mocno wzrósł od 2015 do 2017 roku - z 9,9 do 23,1 sekundy. Interia.pl najdłuższy czas - 15,1 sekundy - zanotowała w 2015 roku.

W większości pomiarów w ciągu 8 lat portale osiągały wyniki w przedziale 5-10 sekund.

Dużo szybciej od czterech największych portali horyzontalnych ładowały się w bieżącej dekadzie Wikipedia i Facebook. Oba serwisy najgorszy wynik zanotowały w 2017 roku - odpowiednio 3,4 i 8,9 sekundy.

Natomiast rekordowo szybko uruchamiały się w ciągu 0,7 sekundy - Wikipedia osiągnęła taki czas w 2014 i 2016 roku, a Facebook w 2011 roku.

Ostatnie badanie przeprowadzono od 22 do 28 grudnia ub.r. w Warszawie, Rybniku i Frankfurcie (w ramach chmury Amazon Web Services). Łącznie wykonano ponad 14 tys. pomiarów.

Test wykonywany był w oparciu o zestaw skryptów, pozwalających na symulacje ładowania stron w przeglądarkach, zbieranie danych i pomiary czasu. Każdy taki pomiar polegał na uruchomieniu instancji przeglądarki Chrome 70 w trybie graficznym, uruchomieniu testu wejścia na stronę wraz z nagraniem wideo oraz analizie metryk otrzymanych z przeglądarki. Po wejściu na stronę zbierane były statystyki z przeglądarki oraz automatycznie analizowane było nagranie video z testu pod względem zmian w kolejnych klatkach (first, last visual change).

Pomiary zrealizowano na komputerach z systemem Linux w konfiguracji z 4 procesorami i 16 GB pamięci RAM przy użyciu łącza internetowego 1 Gbit wolnego pasma. Podczas testu na komputerach nie wykonywano żadnych innych zadań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najszybciej ładują się Onet i Money.pl, najwolniej Filmweb, WP.pl i Facebook. Wszystkie serwisy mocno przyspieszyły (TOP14)

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
filmweb to porazka przez mase reklam
odpowiedź
User
stopa
Interesujące FB łąduje mi się niecałą sekunde ;) onet wcale bo płacze o wyłączenie ad...:D
odpowiedź