SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Najszybszy internet w Korei Południowej i Japonii. Polska na 25. miejscu

Niezmiennie od wielu lat najszybszym szerokopasmowym dostępem do internetu na świecie cieszą się mieszkańcy Korei Południowej - wynika z raportu firmy Akamai "The State of the Internet".

Najszybszy internet w Korei Południowej i Japonii. Polska na 25. miejscu

Średnia prędkość łączy internetowych w Korei Południowej wynosiła w IV kwartale 2012 roku 14 Mb/s. Kraj ten utrzymał pozycję lidera, pomimo że jako jedyny z pierwszej dziesiątki zanotował spadek prędkości zarówno w ujęciu kwartalnym, jak i rok do roku.

Za Koreą Południową znalazły się Japonia (10,8 Mb/s), Hong Kong (9,3 Mb/s), Łotwa (8,9 Mb/s), Szwajcaria (8,7 Mb/s), Holandia (8,6 Mb/s), Czechy (8,1 Mb/s), USA (7,4 Mb/s), Szwecja (7,3 Mb/s) oraz Finlandia (7,1 Mb/s). Średnia globalna sięgnęła 2,9 Mb/s.

W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w IV kwartale 5,6 Mb/s. To o 4,4 proc. więcej niż we wcześniejszych trzech miesiącach i o 32 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 25. miejsce na świecie i 18. w regionie EMEA.


 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Najszybszy internet w Korei Południowej i Japonii. Polska na 25. miejscu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polska!
Jest dobrze ;)
11 8
odpowiedź
User
Wojtek
Jest nie najgorzej .
10 8
odpowiedź