SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Największe badanie użytkowników Internetu

Firma badawcza Global eMarketing przeprowadzi największe dotychczas badanie użytkowników Sieci w Polsce

NFirma badawcza Global eMarketing (GeM), specjalizująca się w badaniach Internetu, rozpoczęła na zlecenie Polskich Badań Internetu (PBI) największe dotychczas badanie użytkowników Sieci w Polsce. Projekt ten jest bezprecedensowy na polskim rynku ze względu na skalę prowadzonej akcji rekrutacyjnej oraz zamierzoną, docelową wielkość panelu, który ma być stworzony.

Celem badania jest dostarczenie wiarygodnych danych o ruchu na polskich witrynach internetowych, określenie wielkości ich widowni, profilu społeczno demograficznego oraz intensywności korzystania z nich przez internautów (m.in. określenie czasu, liczby wykonywanych odsłon, wizyt).

Ze względu na możliwość wykorzystania mechanizmów bezpośredniej komunikacji z użytkownikami Internetu wybrano metodę rekrutacji online uczestników badania. Ankiety rekrutacyjne wyświetlać będą się na wybranych metodą losowania systematycznego komputerach użytkowników Internetu.

Trzymiesięczna faza rekrutacji do badania obejmie w pierwszym rzędzie witryny firm zrzeszonych w PBI - spółce założonej w celu stworzenia wiarygodnej i uwzględniającej realia polskiego rynku metody pomiaru Internetu. Ankiety rekrutacyjne wyświetlać będą się na witrynach Gazeta.pl, INTERIA.PL, Onet.pl, Rzeczpospolitej OnLine oraz Wirtualnej Polski, których łączny miesięczny zasięg wynosi ok. 93% ogółu polskich użytkowników Internetu.

Celem akcji rekrutacyjnej jest zachęcenie użytkowników Internetu do uczestnictwa w panelu. Po wypełnieniu ankiety internauta pobiera z serwera firmy badawczej i instaluje na własnym komputerze specjalny program (NetPanel), który umożliwia udział w badaniu. Badanie właściwe, będące wynikiem prowadzonej akcji rekrutacyjnej, będzie mieć charakter ciągły.

Ze względu na planowaną bardzo dużą liczbę uczestników panelu badanie prowadzone jest przy wykorzystaniu unikalnych technologii i metod badawczych. Dzięki temu możliwe będzie zaprezentowanie wiarygodnych wyników zarówno na witrynach o dużej jak i małej oglądalności.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Największe badanie użytkowników Internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl