SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Najwyższy Czas!” obchodzi 25-lecie istnienia. „Nie zmienił się główny przekaz i misja”

W sobotę 10 października br. redakcja tygodnika „Najwyższy Czas!” (3S Media) będzie świętować wraz z czytelnikami 25-lecie istnienia pisma na rynku. - Główny trzon publicystów pisze niemal od samego początku, nie zmienił się też główny przekaz i misja - opisuje portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sommer, redaktor naczelny tytułu.

Article

„Najwyższy Czas!” to konserwatywno-liberalny tygodnik, poruszający tematy polityczne i społeczne. Pierwszy numer pisma pod redakcją Janusza Korwin-Mikkego ukazał się 31 marca 1990 roku. Na początku wydawcą była Oficyna Konserwatystów i Liberałów, a w 2007 roku wydawanie tytułu przejęła spółka 3S Media. Od tego momentu redakcją kieruje Tomasz Sommer.

- Pismo wprowadziło do Polski współczesną zachodnią myśl wolnościową i konserwatywną oraz przypomniało rodzime idee o podobnym charakterze, które przez okres PRL-u były zabronione albo zapomniane. Jest największym tego typu tytułem w Europie - w tym sensie odniosło sukces - opisuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Sommer, redaktor naczelny „NCz!”.

Artykuły do tygodnika piszą m.in. Stanisław Michalkiewicz, Dariusz Kos, Rafał Pazio czy Paweł Zarzeczny. W przeszłości z tytułem współpracowali m.in. Zyta Gilowska, Roman Giertych i Rafał Ziemkiewicz.

Sommer zwraca uwagę, że tytuł nie ulegał przekształceniom w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. - Główny trzon publicystów pisze niemal od samego początku. Nie zmienił się też główny przekaz i misja. Oczywiście zmieniał się format, papier czy ilość stron, a nawet ilość wydań - ale to tylko forma, a nie treść podkreśla naczelny.

Z okazji 25-lecia, w sobotę 10 października o godz. 15.00 w warszawskim klubie Hybrydy redakcja „Najwyższego Czasu!” przygotowuje dla czytelników konferencję z udziałem publicystów, podczas której wspominana będzie historia powstania tytułu. Po konferencji zaplanowano bankiet.

„Najwyższy Czas!” nie został zgłoszony do ZKDP, a wydawca nie podaje danych o sprzedaży magazynu. - Nie widzimy praktycznej przyczyny, dla której powinniśmy być w ZKDP. A wiąże się to z kosztami oraz przekazywaniem informacji, które są tajemnicą handlową - odpowiada Tomasz Sommer, pytany o sprzedaż „NCz!”.

Dołącz do dyskusji: „Najwyższy Czas!” obchodzi 25-lecie istnienia. „Nie zmienił się główny przekaz i misja”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
200 lat dla NCz!
odpowiedź
User
sdf
Chyba jedyny prawicowy miesięcznik.
odpowiedź
User
Sepp Zblatter
Tak, to jedyny sensowny prawicowy tygodnik. Zdrowia dla Pań i Panów z NCZ!
odpowiedź