SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Najwyższy Czas!” obchodzi 25-lecie istnienia. „Nie zmienił się główny przekaz i misja”

W sobotę 10 października br. redakcja tygodnika „Najwyższy Czas!” (3S Media) będzie świętować wraz z czytelnikami 25-lecie istnienia pisma na rynku. - Główny trzon publicystów pisze niemal od samego początku, nie zmienił się też główny przekaz i misja - opisuje portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sommer, redaktor naczelny tytułu.

Article

„Najwyższy Czas!” to konserwatywno-liberalny tygodnik, poruszający tematy polityczne i społeczne. Pierwszy numer pisma pod redakcją Janusza Korwin-Mikkego ukazał się 31 marca 1990 roku. Na początku wydawcą była Oficyna Konserwatystów i Liberałów, a w 2007 roku wydawanie tytułu przejęła spółka 3S Media. Od tego momentu redakcją kieruje Tomasz Sommer.

- Pismo wprowadziło do Polski współczesną zachodnią myśl wolnościową i konserwatywną oraz przypomniało rodzime idee o podobnym charakterze, które przez okres PRL-u były zabronione albo zapomniane. Jest największym tego typu tytułem w Europie - w tym sensie odniosło sukces - opisuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Sommer, redaktor naczelny „NCz!”.

Artykuły do tygodnika piszą m.in. Stanisław Michalkiewicz, Dariusz Kos, Rafał Pazio czy Paweł Zarzeczny. W przeszłości z tytułem współpracowali m.in. Zyta Gilowska, Roman Giertych i Rafał Ziemkiewicz.

Sommer zwraca uwagę, że tytuł nie ulegał przekształceniom w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. - Główny trzon publicystów pisze niemal od samego początku. Nie zmienił się też główny przekaz i misja. Oczywiście zmieniał się format, papier czy ilość stron, a nawet ilość wydań - ale to tylko forma, a nie treść podkreśla naczelny.

Z okazji 25-lecia, w sobotę 10 października o godz. 15.00 w warszawskim klubie Hybrydy redakcja „Najwyższego Czasu!” przygotowuje dla czytelników konferencję z udziałem publicystów, podczas której wspominana będzie historia powstania tytułu. Po konferencji zaplanowano bankiet.

„Najwyższy Czas!” nie został zgłoszony do ZKDP, a wydawca nie podaje danych o sprzedaży magazynu. - Nie widzimy praktycznej przyczyny, dla której powinniśmy być w ZKDP. A wiąże się to z kosztami oraz przekazywaniem informacji, które są tajemnicą handlową - odpowiada Tomasz Sommer, pytany o sprzedaż „NCz!”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Najwyższy Czas!” obchodzi 25-lecie istnienia. „Nie zmienił się główny przekaz i misja”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
200 lat dla NCz!
23 12
odpowiedź
User
sdf
Chyba jedyny prawicowy miesięcznik.
18 12
odpowiedź
User
Sepp Zblatter
Tak, to jedyny sensowny prawicowy tygodnik. Zdrowia dla Pań i Panów z NCZ!
19 13
odpowiedź
User
mc
Szkoda, że jak znajomi widzą, że czytam NCZ to nie mają pojęcia co to za gazeta.
100 LAT !!!
19 11
odpowiedź
User
Stefan
Chyba jedyny uczciwy intelektualnie magazyn. Pozdrawiam.
21 11
odpowiedź