SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Igor Granosik za Jarosława Tyca prezesem NASK SA

Rada nadzorcza spółki NASK SA w ramach konkursu wybrała Igora Granosika na prezesa. Poprzednio tę funkcję pełnił Jarosław Tyc.

Article

W komunikacie NASK SA nie podano, ilu i którzy inni kandydaci brali udział w konkursie.

Igor Granosik od wiosny ub.r. pełnił w spółce funkcję wiceprezesa, natomiast jesienią 2019 roku został prezesem NASK 4Innovation. Wiceprezesem NASK SA od wiosny ub.r. jest też Robert Baranowski.

Poprzednio prezesem NASK był Jarosław Tyc, pełnił tę funkcję od wiosny 2019 roku. Zrezygnował w drugiej połowie stycznia br.

Czym zajmuje się NASK

NASK SA to spółka zależna instytutu NASK BIP (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy), którego zadaniami jest poszukiwanie i wdrażanie rozwiązań służących rozwojowi sieci teleinformatycznych w Polsce oraz poprawie ich efektywności i bezpieczeństwa. NASK BIP prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe, a także działalność operacyjną na rzecz bezpieczeństwa cyberprzestrzeni.

 Zajmuje się również edukacją na temat zachowań w internecie m.in. ochroną dzieci w sieci, informowaniem o takich zjawiskach jak hejt czy patostreaming. Wśród projektów instytutu jest także budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (zakłada dostęp szkół do szerokopasmowego internetu i likwidację tzw. białych plam na mapie Polski) czy zarządzanie polskimi domenami internetowymi. W strukturach NASK działa również CSIRT (Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego), który zajmuje się przykładowo nagłymi wypadkami w zakresie cyberbezpieczeństwa i cyberatakami.

W listopadzie ub.r. nowym dyrektorem NASK BIP został Wojciech Pawlak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Igor Granosik za Jarosława Tyca prezesem NASK SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl