SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nastroje społeczne Polaków na rekordowo wysokim poziomie

W czerwcu nastroje społeczne Polaków wciąż utrzymywały się na historycznie wysokim poziomie. Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) wyniósł 105,8 punktu - to o 2 punkty więcej niż w maju. O prawie 3 punkty polepszył się w porównaniu z majem klimat gospodarczy - w czerwcu jego poziom wyniósł 100,13 punktu - wynika z badania Ipsos.

fot. Shutterstock.comArticle

Polacy dobrze oceniają stan polskiej gospodarki i wiążą nadzieję z utrzymaniem trendu z ostatnich miesięcy, na co wskazuje wzrost wartości wskaźników – zarówno oceniającego obecną sytuację społeczno-gospodarczą w stosunku do sytuacji minionej jak i odnoszącego się do oczekiwań na najbliższe miesiące.

Te dobre nastroje społeczne mogą, w pewnym stopniu, świadczyć o słabszym, niż można było oczekiwać, wpływie wydarzeń międzynarodowych i krytycznych opinii o Polsce w środowiskach politycznych Unii Europejskiej.

W czerwcu wzrosły wszystkie badane przez Ipsos Polska wskaźniki nastrojów społecznych. W porównaniu do maja, o 2,9 pkt. wzrósł klimat gospodarczy, o 1,77 pkt. optymizm konsumentów, a o 1,01 pkt. skłonność do zakupów. Lepiej niż w maju wyglądają także wskaźnik bieżący oraz oczekiwania konsumentów (wzrost odpowiednio o 3,77 pkt. i 2,11 pkt).

 

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów Ipsos może przybierać wartości z przedziału od 0 do 200 punktów. Ostatni pomiar oparty jest na wynikach badania przeprowadzonego między 8 – 13 czerwca 2017 roku na reprezentatywnej losowokwotowej próbie 1000 Polaków, którzy ukończyli 15 lat.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nastroje społeczne Polaków na rekordowo wysokim poziomie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anik
No, proszę.... Trzeba się trochę napracować, żeby napluć na PIS. Bo przecież trzeba pluć. Mimo że będzie jeszcze lepiej. Brawo Polacy, nie ma lepszej ożywczej energii, niż świadomość i troska o własny naród.
odpowiedź
User
Bart
Koszmar opozycji ziszcza się na naszych oczach, Polska odzyskuje należne jej miejsce! Brawo rząd!
odpowiedź