SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawca „Naszego Dziennika” ze wzrostem wpływów i zysku, Fundacja Lux Veritatis z 29,8 mln zł zysku

Spółka Spes wydająca „Nasz Dziennik” w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży do 23,1 mln zł i zysku netto do 4,2 mln zł. Lepsze wyniki finansowe zanotowali też operator telefonii W Naszej Rodzinie oraz Fundacja Lux Veritatis.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, prezes Fundacji Lux Veritatis (fot. PAP / Bartłomiej Zborowski)Article

Ze sprawozdania władz Spes, do którego dotarł „Puls Biznesu”, wynika, że wpływy spółki zwiększyły się w skali roku z 21,3 do 23,1 mln zł, a jej zysk netto - z 3,7 do 4,2 mln zł. Na koniec ub.r. firma miała 7,1 mln zł wolnych środków.

Kierownictwo w raporcie uzasadnia, że poprawa wyników finansowym firmy wynika głównie ze wzrostu ceny egzemplarzowej „Naszego Dziennika” oraz restrukturyzacji kosztów. Nie podano, ile wyniosły przychody ze sprzedaży dziennika, a ile wpływy z publikacji w nim reklam.

„Nasz Dziennik” nie został zgłoszony do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, dlatego nie wiadomo, ile wynosi jego sprzedaż.

W grupie podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem zdecydowanie najwyższe wyniki finansowe notuje Fundacja Lux Veritatis. Jak podał „Puls Biznesu”, w ub.r. miała 38,8 mln zł wpływów (o 5 mln zł mniej niż rok wcześniej) i aż 29,8 mln zł zysku netto, jej aktywa miały wartość 188 mln zł, a zobowiązania wyniosły 13,2 mln zł. Fundacja jest m.in. nadawcą Telewizji Trwam, ale odpowiada też za wiele działań w innych sektorach, takich jak projekt geotermalny, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

Spółka Bonum, odpowiadająca m.in. za sprzedaż czasu reklamowego w Telewizji Trwam (Radio Maryja ma status nadawcy społecznego, więc nie może emitować reklam), zanotowała w ub.r. 9,1 mln zł wpływów (z czego prawie 630 tys. zł z dotacji) i 1,2 tys. zł zysku. Natomiast firma Polskie Sieci Cyfrowe, wirtualny operator sieci telefonicznej W Naszej Rodzinie, miała 1,03 mln zł przychodów i 43,5 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Wydawca „Naszego Dziennika” ze wzrostem wpływów i zysku, Fundacja Lux Veritatis z 29,8 mln zł zysku

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mati
Nie dziwne. Rydzyk lubi mamone. A Szyszko tirami śle mu fundusze pod byle pozorem. Podobnie jak wszystkie spółki skarbu państwa. Kościół Rzymskopisowski obrasta teraz w kolejną warstwę tłuszczu.
odpowiedź
User
hnn
Dojna zmiana
odpowiedź
User
sin
Siali, siali, siali, a teraz zbierają, zbierają, zbierają... Nie pamiętają, że każdej akcji towarzyszy reakcja.
odpowiedź